Як перевести грами у відсотки.

Іноді в різного роду рецептах, описах хімічних реакцій, інструкціях, навчальних завданнях і т.д. наводяться вагові частки інгредієнтів в грамах або відсотках. Для того щоб скористатися цими даними, часом необхідно перевести вагові характеристики в процентні співвідношення. Це зовсім не важке завдання.
Інструкція
1
Визначте, скільки грам має відповідати стовідсотковій вазі вимірюваного матеріалу, якщо це значення не дано у вихідних умовах. Залежно від конкретної ситуації зробити це можна по-різному - зважити, прочитати на упаковці або в рецепті приготування, дізнатися в довіднику, технічному описі, розрахувати за формулою і т.д. У кожному разі, в результаті цього кроку у вас має бути два числа, одне з яких характеризує повний вага в грамах, а інше - частку від повної ваги, поки ще не виміряну в процентах.
2
Складіть рівність, в лівій частині якого має бути співвідношення повної ваги (М) в грамах до ста відсоткам, а в правій - співвідношення частки (m) від цілого (в грамах) до невідомого кількості відсотків (х): М/100 = m/г. Висловіть за допомогою цієї тотожності невідому змінну: х = m * 100/M. Тобто, для того, щоб визначити яку частку у відсотках від загальної ваги в грамах складає відоме вам число грамів, вам необхідно збільшити це число на два порядки, а потім поділити на загальну вагу.
3
Скористайтеся, наприклад, вбудованими в пошукові системи Google і Nigma калькуляторами для обчислення конкретного значення за отриманою на попередньому кроці формулою. Якщо провести розрахунки в розумі не представляється можливим, але зате є доступ в інтернет, то цей спосіб калькуляції найбільш простий. Наприклад, якщо вам потрібно визначити, яку частку в процентах складають 127 грам від загальної ваги в 983 грами, то замініть змінні у формулі відповідними їм значеннями і введіть в поле пошукового запиту 127 * 100/983. Пошуковик зробить розрахунок і покаже результат: (127 * 100)/983 = 12,9196338. Це означає, що 127 г складають приблизно 12,9% від ваги в 983 г.