Як організувати догляд за бегонією.

Бегонія - одне з найпопулярніших кімнатних рослин. В природі існує більше 900 їх видів, вони досить невибагливі, а цвітуть надзвичайно яскраво. У домашніх умовах найчастіше вирощують гібридні сорти - декоративно-квітучі і декоративно-листяні бегонії. Для них характерні деякі загальні правила догляду і утримання в домашніх умовах.
Інструкція
1
Підберіть підходящу для бегоній грунт - вона повинна бути пухкої із слабокислою реакцією. Кращий варіант - листова земля (2 частини), крупний пісок (1 частина) і торф (2 частини) або готова ґрунтова суміш, яку потрібно на? розбавити піском. Грунт попередньо потрібно удобрити рідкими мінеральними добривами.
2
Для посадки вам знадобиться стебловий живець бегонії, зріжте його з верхівки дорослої рослини. Зробіть це навесні, наприклад, в березні. Потім підготуйте грунт, її потрібно знезаразити, як і посуд для живців, - вони дуже чутливі до грибкових хвороб.
3
Висадивши живці, поставте ємність з рослиною в світле місце, попередньо закривши її поліетиленом для збереження вологого повітря. Розсаджуйте саджанці у великі горщики після появи коренів.
4
Листовими живцями бегонію розмножують наприкінці грудня-лютому. В підготовлений грунт на глибину 1 см висадіть листок з черешком довжиною не більше 2 см. Якщо живців кілька, стежте, щоб вони не стикалися один з одним. Навколишнє температура повинна бути не менше + 20 ° С.
5
Далі забезпечте бегонії правильне освітлення: поставте горщик з рослиною на вікно, якщо воно виходить на захід або схід. Бегонія воліє яскраве розсіяне світло, бережіть її від прямих сонячних променів, які можуть стати причиною появи опіків на листках. Рослини з декоративними листям ставте в півтінь, але захищайте від протягів.
6
В приміщенні дотримуйте відносну вологість, рослина з гладкими листям обприскуйте так, щоб вода не потрапила на квіти. Інші різновиди бегоній не обприскуйте, щоб на листках не з'явились плями. Поставте поруч з горщиками посудини з водою, щоб її випаровування підтримували вологість повітря.
7
Грунт помірно поливайте - висихання верхнього шару землі на 1-2 см є сигналом до поливу. У жаркий час поливайте щодня, восени рідше, а до зими полив припиніть зовсім або зведіть до мінімуму.
8
Взимку рослина повинна знаходитися в повному спокої, з цього стан виводите бегонію поступово. До зими обріжте надземну частину і зберігайте горщик в сухому прохолодному місці при температурі не вище + 16 ° С, зрідка зволожуючи грунт. Навесні висадіть бегонію в свіжий грунт, намагаючись не пошкодити коріння. Бутони з'являться через 40-50 днів, з цього моменту починайте удобрювати рослина рідкими вітамінними комплексами для квітучих кімнатних рослин (приблизно 1 раз в 2 тижні). Бегонія зацвіте тільки після того, як пустить коріння по всьому горщика. Після цвітіння, через рік, пересадите рослина в горщик діаметром на 2 см більше і додайте свіжий грунт.
Зверніть увагу
Рослина, куплене в квітковому магазині, вдома обов'язково пересадите, попередньо оглянувши коріння на предмет наявності шкідників або гниючих частин.
Корисна порада
Якщо на звороті аркуша бегонії з'явився павутинний кліщ, протріть цю ділянку слабким мильним розчином з додаванням тютюну або ромашки. Обробку повторюйте до знищення шкідників.