Як боротися з хворобами винограду.

При вирощуванні винограду однією з головних заходів агротехніки стає захист рослин від хвороб. Найбільш часто виноградна лоза уражається наступними хворобами: мілдью, антракозом, чорною плямистістю і Одіума. Якщо не проводити захисні обприскування, то більша частина врожаю, а в деяких випадках і вся рослина, може загинути.
Вам знадобиться
  • - обприскувач;
  • - препарати для захисту від хвороб («Нітрафен», «Днок», «Квадріс», бордосская рідину, «Хорус» та ін.);
  • - садовий інвентар.
Інструкція
1
При закладці нового виноградника, до придбання саджанців, уточніть, які сорти більш стійкі до хвороб у вашій місцевості. Купуючи посадковий матеріал в розсадниках, звертайте увагу на стійкість нових сортів до різних видів хвороб. При посадці лоз, не розміщуйте рослини дуже близько один до одного.
2
Навесні з настанням стійких позитивних температур (+ 4 ° C) проведіть викорінює обприскування на старих плантаціях (нітрафен, ДНОК). На початку травня, коли у пагонів утворюється по 5 листків, проведіть обприскування від чорної плямистості та антракозу (1% бордоська рідина або хорус). У північних областях цю обробку можна опустити, якщо кущі не дивувалися у попередньому році цими хворобами.
3
До початку цвітіння обприскайте лози системними препаратами. Це важливо зробити, тому під час цвітіння і зав'язування ягід хвороби становлять найбільшу небезпеку для рослин. Своєчасно видаляйте зайві молоді пагони і проводите нормування врожаю. У цьому випадку кущі будуть краще провітрюватися і рівномірніше висвітлюватися сонцем.
4
Містите грунт під кущами винограду в рихлому і чистому від бур'янів вигляді. Проведіть друге обприскування системними препаратами, коли ягоди досягнуть величини горошини. Якщо стоїть волога сира погода, проводите обробку «Квадріс». При стійкої сухої погоди - препаратом «Флінт». Використовуйте обприскувачі з дрібним розпилом, не допускаючи стікання крапель розчину з листя. Ретельно без пропусків обробляйте обидві сторони листочків. Щоб уникнути опіків проводите обробки вранці після сходу роси.
5
Повторіть обприскування лоз через 15-20 днів тими ж препаратами. На ранніх сортах винограду проведіть четверту обробку в перших числах серпня. Не дозволяйте кущах загущающие, вчасно виламуйте пасинки і зайві зелені пагони.
6
У вересні при появі на плодоносних лозах вогнищ Одіума, проведіть обробку колоїдної сіркою або розчином марганцівки. Після листопаду і обрізки все листя і зрізані пагони спаліть. Землю в міжряддях для зменшення інфекцій перекопайте.
Існує кілька захворювань винограду, які можуть вразити рослина в будь-який період його росту і вегетації. Це сіра гниль, мілдью, оїдіум та інші. Найбільш небезпечним вважається період дозрівання ягід, оскільки в цей час для боротьби з хворобами винограду можна застосовувати хімічні препарати.
Інструкція
1
Огляньте виноградник. Хворі рослини виявляються за рядом ознак - це слаборозвинені кущики, що мають короткоузліе і засохлі пагони, на захворілих рослинах є плями, зав'язі і ягоди прісихают, колір гребенів змінюється.
2
Якщо на початку дозрівання ягід виноградинки зморщуються, розтріскуються і покриваються сірувато-білим повстяним нальотом, це означає, що виноград захворів сірою гниллю. Обприскати грона хворих рослин 2% -ної бордоською рідиною.
3
Проведіть обприскування гараздів інших рослин 2-3% розчином господарського мила. При появі цвілі ягоди можна опиліть дрібно відсіяти деревною золою.
4
Якщо плодоніжки у виноградної лози набувають темно-сірого забарвлення, починають обсипатися, а на ягодах виступає білий наліт, це означає, що виноград уражений грибком мідью. Знищіть хворі рослини, так як їх не можна вилікувати.
5
Решта кущики обприскати розчином бордоської рідини, при обприскуванні більш ретельно обробляйте нижню сторону листя, бутони і молоді ягоди. Концентрація розчину повинна бути наступна: якщо хвороба тільки починає розвиватися, зробіть 1% -ний розчин, а при сильному розвитку мілдью потрібен 2-3% -ний розчин бордоської рідини.
6
Поява на листках і гронах винограду попелястого нальоту з оселедцевим запахом є ознакою грибкового заборлеванія винограду, яке називається оїдіум. У цьому випадку запилюючи виноградник сірчаним кольором, мелкомолотого сіркою або обприскати сірчано-вапняним відваром фортецею 0,5 °. Щоб боротьба з оїдіумом винограду була більш ефективною, проводите запилення при температурі повітря 20-25 ° і високої вологості.
Корисна порада
В якості профілактики захворювань винограду проведіть проріджування кущів і пагонів для кращого продування виноградника вітром. Слідкуйте за тим, щоб ягоди не лежали на землі. Навесні, як тільки розвинуться перші листки, обприскати рослини бордоською рідиною. Протягом літа необхідно від трьох до семи обприскувань (залежно від кількості опадів).