Як збирати осінні гриби.

Осінь щедро обдаровує жителів землі рослинною їжею: ягоди, фрукти, гриби . Багато хто вважає, що більшість грибів ростуть в літній час, завдяки хорошим погодним умовам. Але й восени можна знайти не один вид представників царства грибів. Головне, вміти це робити правильно.
Інструкція
1
Збираючись за грибами, озбройтеся невеликим ножем, кошиком і довгою палицею з роздвоєним до низу кінцем. Нею зручно розсовувати суху траву, обсипалася хвою, листя і обломленние гілки дерев. Відра, пакети, сумки, рюкзаки для збору грибів не годяться: в них продукт швидко мнеться, псується, в'яне.
2
Збирайте гриби акуратно, зрізайте їх ножем, щоб не пошкодити саму грибницю. Пам'ятайте, що до природи слід ставитися дуже бережно. Якщо зовні гриб здається надмірно переповненим вологою, від нього слід відмовитися: цей факт може свідчити тільки про те, що гриб пошкоджений і не придатний для їжі.
3
Збирайте тільки ті гриби , які вам добре відомі. Навчіться розрізняти їх за зовнішніми ознаками. Якщо який-небудь гриб викликає у вас сумнів, краще відмовтеся від нього.
4
Пам'ятайте, що для їжі придатні тільки гриби з пружною структурою і щільною м'якоттю.
5
Зрізаний гриб негайно очистіть від землі, сухий прилип трави, хвої або листя. Якщо деякі його частини вражені комахами або їх личинками, видаліть їх. Складайте гриби в корзинку капелюшками вниз, щоб вони краще зберігалися.
6
Якщо знаходите пластинчастий гриб, то зрізайте його разом з ніжкою: тільки таким чином можна виявити на ніжці гриба бахрому, властиву блідій поганці.
7
Знайдені старі і червиві гриби нанизуйте на гілки дерев: гриб висохне, а вітер поширить його суперечки.
8
Уникайте збору грибів вздовж автомобільних трас і поблизу промислових об'єктів. Вихлопні та промислові гази дуже швидко всмоктуються грибами, які є дуже сильними адсорбентами, і навіть їстівні види грибів можуть стати дуже небезпечними.
9
Якщо осінь видалася посушлива, не захоплюйтеся занадто довгим збором грибів. Такі погодні умови провокують занадто швидкий розпад білків, і гриби приходять в непридатність.
10
Якщо у вашій корзинці випадково опинився отруйний гриб, викидайте все гриби . Осіменіння спорами відбувається миттєво, і після такого «сусідства» все гриби можуть таїти в собі загрозу здоров'ю і життєдіяльності людини.