Яким має бути правильне виховання цуценяти.

Отже, ви завели цуценя . І не важливо, придбали ви його особисто для себе чи піддавшись, нарешті, прохань улюбленого чада. У будь-якому випадку ви не можете залишатися осторонь від процесу початкового виховання собаки. Бо те, яким стане ваш вихованець надалі, безпосередньо залежить від щеплених йому в щенячьем віці норм поведінки.
Інструкція
1
З найперших днів постає проблема привчання цуценя правильно відправляти туалет. Песик поки не в змозі себе контролювати, проте з його поведінки ви можете вже вгадувати момент, коли він бажає справити нужду.Лучше на час дорослішання маленької чотириногого друга приберіть з підлоги килими і паласи, хоча б у кімнаті, де ви визначили йому місце. Перший час прямо на підлозі укладайте старі газети, іншу щільний папір достатнього формату. Щеня обов'язково вибере їх для свого туалету. Така обережність набагато полегшить догляд за цуценям.
2
Годуйте цуценя в один і той же час і обов'язково прибирайте миску по закінченні. Це привчить його з'їдати корм повністю і запобіжить у майбутньої собаки погану звичку шукати і підбирати що-небудь їстівне на вулиці, а значить, виключить небезпеку отруєння. Якомога раніше привчайте вашого вихованця починати трапезу по команді. Ніколи не грайте з ним під час годівлі і не дратуйте. У той же час по команді «Дай!» Собака без жалю повинна відходити від миски.
3
Заохочуючи ласощами, давайте частування на відкритій долоні. Це змусить цуценя акуратно брати корм, а не намагатися відкусити разом з пальцями. Супроводжуйте частування словами «добре», «молодець». В ідеалі собака повинна надалі працювати за ласкаве слово з не меншим завзяттям, ніж за частування.
4
Граючи зі своїм улюбленцем, обов'язково користуйтеся іграшками, ніколи не дозволяйте йому покусувати ваші руки, хапати за рукава або за штанину. Не дозволяйте грати з тапочками, вашим одягом, своїм килимком і повідцем. Всі спроби неправильної поведінки рішуче припиняйте командою «Фу!»
Зверніть увагу
Влаштовувати туалетний короб, як це застосовується для кішечок, не потрібно. Собака повинна якомога раніше зрозуміти, що її туалет у дворі.
Корисна порада
З перших же днів виносьте цуценя на прогулянки і намагайтеся почекати, щоб він на вулиці справив свою нужду. Всякий вихід на двір супроводжуйте словом «Гуляти». Поступово у свідомості цуценя всі процедури з'єднаються в єдиний логічний ланцюжок, і він звикне терпіти до прогулянки або виявляти бажання в разі виниклої гострої необхідності.