Як застосовувати сироп солодки. Як застосовувати сироп з кореня солодки.

Сироп кореня солодки є лікувальним препаратом на основі рослинної сировини. Виготовляють його з коренів і кореневищ лікарської рослини солодки голою. До їх складу входять гліціррізіновая кислота і гліциризин, що володіють вираженим терапевтичним ефектом.
Інструкція
1
Сироп солодки призначається дорослим і дітям як відхаркувальний засіб при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, які супроводжуються кашлем і погано виділеннях густому і в'язкому секреті (особливо у дітей і літніх людей) .
2
Приймати корінь солодки необхідно в наступних дозуваннях: дорослі - по 1 чайній ложці, розведеною в? склянці теплої води 3 рази на день; діти до 2 років - по 1-2 краплі, розведеної в 1 чайній ложці води 3 рази на день; діти з 2 до 6 років - по 2-10 крапель, розведених в 1 чайній ложці води 3 рази на день; діти з 6 до 12 років - по 50 крапель, розведених в 1/2 склянці води 3 рази на день; діти старше 12 років - по 1/2 чайної ложки, розведеної в 1 чайній ложці води 3 рази на день. Через вміст в даному препараті етилового спирту необхідно з великою обережністю давати сироп солодки малюкам.
3
Курс лікування сиропом солодки становить 7-10 днів. Необхідність повторення курсу лікування визначається лікарем.
4
Застосування сиропу солодки може спровокувати появу алергічних реакцій. У деяких випадках можливі диспепсичні явища (діарея).
5
При застосуванні сиропу солодки з перевищенням зазначених дозувань можуть бути побічні дії у вигляді гіпокаліємії, підвищення артеріального тиску, появи периферичних набряків внаслідок порушення водно-сольового обміну.
6
Протипоказано застосування сиропу солодки людям, що мають індивідуальну непереносимість до даного препарату, вагітним і годуючим жінкам, а так само людям, що страждають на бронхіальну астму, цукровий діабет, гастрити, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в період загострення.
7
Сироп солодки потрібно зберігати в темному місці при температурі не вище 25 градусів подалі від дітей.
8
Термін придатності сиропу солодки складає 2 роки. Використовувати препарат після закінчення терміну придатності суворо заборонено.
Корінь солодки широко використовується як у традиційній, так і в народній медицині. Він має відхаркувальну, протизапальну та спазмолітичну властивостями, завдяки чому ефективний для лікування бронхо-легеневих захворювань і хвороб шлунково-кишкового тракту.
Інструкція
1
Для лікування кашлю використовуйте аптечний сироп з кореня солодки. Приймайте його в розведеному вигляді. Дозування ліків залежить від віку хворого. Для дітей молодше двох років 1-2 краплі препарату змішайте з десертною ложкою теплої рідини (чай, вода, сік і т.д.). Дитині у віці 2-12 років дайте випити 50 мл води, в яку додано 1/2 чайної ложки сиропу. Для дитини старше 12 років розчиніть в тій же кількості рідини чайну ложку ліки. Дозування для дорослого: десертна ложка препарату, змішана з 100 мл води. Курс лікування становить 1-1,5 тижні. Кратність прийому ліків - тричі на добу після прийому їжі.
2
Для лікування шлунково-кишкових захворювань 3-4 рази на день приймайте аптечний сироп кореня солодки в нерозбавленому вигляді. Дитині молодше 12 років дайте 1/4-1 десертну ложку ліки, в більш старшому віці збільште дозування до столової ложки. Запийте сироп великою кількістю теплої води.
3
В як протизапальний засіб приймайте відвар кореня солодки. Столову ложку сировини залийте склянкою окропу, накрийте кришкою, і на повільному вогні грійте протягом 20 хвилин. Після виключення газу дайте відвару настоятися не менше години, потім процідіть його і відіжміть сировину. Отриманий об'єм рідини доведіть до 200 мл (додайте кип'яченої води). Пийте по столовій ложці відвару 4-5 разів на добу.
4
Використовуйте настій кореня солодки в якості легкого проносного засобу. Залийте столову ложку сировини окропом у кількості 200 мл, дайте рідини настоятися 20-30 хвилин. Пийте по 50-70 мл 3-5 разів на день.
Зверніть увагу
Під час терапії контролюйте артеріальний тиск, в деяких випадках можливе його значне підвищення. Крім того, звертайте увагу на наявність/відсутність набряків, які вказують на затримку рідини в організмі. При виявленні тривожних симптомів припиніть лікування коренем солодки і зверніться до лікаря.