Як зробити звукоізоляцію підлоги.

Для того щоб підлога поглинав звук кроків, в будинку робиться звукоізоляція. Один з варіантів - його «підвіска» на шарі звукоизолятора. Особливо важливо, щоб такий «плаваючий» підлога не торкався ніде до конструкцій будинку. Крім того, можна зробити звукоізоляцію і звичайним способом. Два варіанти не становлять особливої труднощі у виготовленні. Їх легко можна виконати самостійно.
Вам знадобиться
 • - мінераловатні плити;
 • - скловата;
 • - ДСП або шпунтована дошка;
 • - звукопоглинальні пластини;
 • - гумові подушки;
 • - стекловатіна;
 • - цвяхи (50 мм);
 • - поліетиленова плівка;
 • - пробкова стрічка;
 • - бетон;
 • - дерев'яні бруски.
Інструкція
1
Зробіть бетонну стяжку, відокремивши її від бетонного перекриття щільними мінераловатними плитами (перший варіант). Щоб запобігти просочуванню через шар звукоізоляції розчину і створення звукопроникне зв'язку зі старим шаром, стяжку накрийте шаром звукоізолюючого матеріалу, руберойдом або поліетиленовою плівкою. Для того щоб створити «плаваючий» підлога з ДСП або дощок прямо по бетону, укладіть на останній мати з стекловатіна, а потім встановіть на них лаги. Прикріпіть до них (лагам) звукопоглинальні пластини, встановивши їх на гумові подушки. В цьому випадку укладка додаткового звукоізоляційного шару не потрібно.
2
Покладіть стекловатіна (26 мм) паперовою підкладкою вниз або вгору, залежно від інструкції виготовлювача. Покладіть точно по балках, покритих звукопоглинальним матеріалом, лаги з брусків 50х37 мм. Тимчасово прикріпіть їх 50 мм цвяхами, не занурюючи головок. У кутах кімнати, де буде початку укладання плит, їх забивати не потрібно.
3
Візьміть шпунтовану дошку або ДСП і покладіть їх на лаги, притискаючи матеріал до звукоізолюючому шару, випущеному на стіни. У міру руху по кімнаті прибирайте тимчасові цвяхи з лаг. Після установки нового статі, встановіть на місце плінтуси, залишивши 5 мм зазор між підлогою і ними. Щоб забезпечити повну звукоізоляцію статі від інших конструкцій, вставте в цей зазор коркову тонку стрічку.
4
Зробіть звукоізоляцію статі безпосередньо по бетону (другий варіант). Для цього зніміть плінтуси і оздоблювальне покриття. Після чого по периметру уздовж стін вертикально встановіть смуги з скловати (100х25 мм). Потім на бетонну основу статі покладіть мінераловатні мати. Притисніть щільно їх краї до смуг скловати біля стін. Накрийте підлогу поліетиленовою плівкою з перекриттям всіх матів на 150 мм або більше. Вихід краю плівки повинен трохи виступати за рівень плінтусів. Після вирівнювання плівки, покладіть на неї бетонну стяжку товщиною від 35 мм. Коли вона затвердіє, приступите до укладання чистового покриття підлоги і плінтусів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=px2jjmDi54o
Корисна порада
Замість стекловатіна можна використовувати спінений листовий полістирол або рулонну мінеральну вату.