Як перевірити IP-адресу.

IP-адресу (Internet Protocol Address) - адреса пристрою, підключеного до локальної мережі або інтернету. Він записується у вигляді чотирьох чисел від 0 до 255, розділених крапками, наприклад, 172.22.0.1. Все підключення до інтернету пристрої отримують свій IP-адресу.
Вам знадобиться
  • Миша, клавіатура, знання назви операційної системи вашого комп'ютера, доступ в інтернет.
Інструкція
1
Щоб дізнатися IP-адресу комп'ютера, що працює під управлінням операційної системи Windows, необхідно прописати в командному рядку таке: cmd/k ipconfig. Приміром, в OS Windows процес виглядає так: натискаємо «Пуск», потім «Усі програми», вибираємо «Стандартні», тут вибираємо «Командний рядок», у вікні, пишемо: «cmd/k ipconfig», натискаємо Enter.
2
Аналогічно слід вчинити і в разі роботи з операційною системою Unix. IP-адреса комп'ютера визначається за допомогою все тієї ж прописаної в командному рядку команди ifconfig, знайомої по OS Windows.
3
Зовсім інші команди необхідно виконати, щоб визначити IP-адресу машини, що працює під управлінням операційної системи iOS. Для цього спочатку потрібно натиснути логотип Apple у верхньому лівому куті екрану, вибрати пункт «Системні настройки», потім в розділі «Інтернет та мережа» вибрати «Мережа». У спадному меню слід вибрати чинний тип зв'язку (якщо ви підключені через Ethernet, виберіть «Вбудований Ethernet», якщо ж працює бездротова мережа, виберіть «AirPort»). Далі слід вибрати «TCP/IP» в розділі «Мережа». На екрані відобразиться IP-адреса Mac'а.
4
Перевірити відомий IP-адреса комп'ютера іншого користувача можна за допомогою будь-якої веб-форми мережевого протоколу прикладного рівня, що базується на протоколі TCP. Для цього необхідно вбити в пошуковий рядок будь-якого пошуковика (наприклад, Google, Yandex або Rambler) запит whois, а потім вибрати вподобаний сайт. Далі в спеціальну форму сайту потрібно вбити відомий вам IP-адресу.
Зверніть увагу
IP-адреси бувають трьох типів: динамічні, статичні і віртуальні. Статичні - це адреси, які видаються провайдером і не змінюються при з'єднанні з інтернетом. Динамічні IP-адреси використовуються в Dial-up (модеми) та змінюються (в них зазвичай змінюватися остання цифра). Віртуальні IP-адреси - це особливий вид динамічних адрес, при використанні яких користувачам надається можливість безперешкодно отримувати інформацію з Мережі, однак втрачається всяка можливість іншого доступу до комп'ютера з мережі.
Корисна порада
IP-адресу, відповідний доменному імені, можна дізнатися за допомогою команди: nslookup example.net