Як запобігти виникненню пожежі в будинку.

Найстрашніше, що може статися в будинку - це пожежа. Він загрожує не лише збереження вашого майна, але й життя близьких людей. Велика частина займань відбувається в результаті недбалості або неполадок техніки, які можна було легко усунути. Щоб запобігти виникнення пожежі в будинку , прислухайтеся до наступних рекомендацій.
Вам знадобиться
  • - уважність;
  • - пильність.
Інструкція
1
Ніколи не тримайте в будинку несправні електроприлади. Як тільки ви відчули підозрілий запах або почули незрозумілі звуки, відразу кличте електрика. Ремонт електропроводки та кабелів завжди довіряйте професіоналам. Лягаючи спати або виходячи з дому, завжди вимикайте всі джерела електрики, не залишайте працюючими пральні та посудомийні машини, електросушарки, відразу вимикайте з розетки праски і тостери.
2
Якщо ви іноді користуєтеся свічками, не забувайте їх задути. Не ставте свічки поруч зі шторами або телевізором. Не залишайте дитину наодинці з вогнем, але і не лякайте його, нехай він навчиться з нею поводитися під вашим наглядом. Користуйтеся тільки надійними керамічними або скляними підсвічниками.
3
Ніколи не паліть у ліжку або в кріслі, це найбільш часта причина пожеж зі смертельними наслідками. Перед тим як викинути вміст попільнички, змочіть його.
4
Слідкуйте за приготуванням їжі, не йдіть з кухні, коли на плиті гаряча сковорода або кипляча каструля. Пам'ятайте, що досить часто пожежа починається саме з кухні, тому будьте уважні і встановіть систему автоматичного контролю плити. Знизьте ризик виникнення пожежі , почистивши витяжну вентиляцію на кухні.
5
Якщо в будинку є піч або камін, дуже обережно ними користуйтеся. Перед каміном встановіть великий майданчик з металу або бетону, подбайте про недоступність вогню для дітей.
6
Звертайтеся правильно з газом, оскільки він дуже легко запалюється. Кожен раз закривайте клапан на газовому балоні після використання. Час від часу перевіряйте всі клапани, труби і з'єднання, щоб переконається в їх справності, але ніколи самі не ремонтуйте, викликайте фахівців. Завжди тримайте під наглядом працюючі газові прилади, особливо, якщо поруч діти.
7
Якщо ви відчули запах газу, відразу перекрийте газопровідний кран і влаштуйте протяг. Ні в якому разі не вмикайте електроприлади і не запалюйте вогонь. Відразу викличте аварійну службу.
8
Легкозаймисті рідини (бензин, гас, денатурат) зберігайте в недоступному для дітей місці, не використовуйте їх для розпалювання багаття або вогню в каміні.
Корисна порада
Щоб підвищити пожежну безпеку в своєму будинку, купіть вогнегасник і встановіть димову сигналізацію. Навчіть користуватися вогнегасником всіх членів сім'ї, включаючи дітей.