Як перевірити трасування.

В більшості випадків при передачі даних між кінцевими комп'ютерами в локальних і глобальних мережах інформаційні пакети проходять безліч проміжних вузлів (маршрутизатори, шлюзи, і т.д.). Трапляється, що пакети губляться або виникають суттєві часові затримки в їх доставці. Це різко впливає на якість зв'язку. Найчастіше буває достатньо перевірити трассировку для того, щоб виявити, на якому вузлі з'явилися проблеми.
Вам знадобиться
  • - підключення до локальної мережі або інтернету.
Інструкція
1
Почніть перевірку трасування в Windows. Запустіть командний процесор cmd. Для цього клікніть по кнопці «Пуск», що знаходиться в панелі завдань на робочому столі або натисніть кнопку Win на клавіатурі. В відображення меню виберіть пункт «Виконати». Введіть cmd в діалозі «Запуск програми». Натисніть кнопку OK.
2
Вивчіть параметри командного рядка утиліти tracert. У вікні командного процесора введіть: tracert/? І натисніть Enter. Читайте відображеної інформацією.
3
Перевірте трассировку в Windows за допомогою утиліти tracert. В консолі введіть команду вигляду: tracert <ім'я мети> і натисніть Enter. Дочекайтеся виведення результату трасування. Тут як параметр <ім'я мети> повинен бути вказаний IP-адреса цільової машини або відповідне символічне ім'я (домен), разрешаемое в IP за допомогою DNS.В разі потреби використовуйте трассировку з довільними параметрами. Наприклад, для прискорення процесу використовуйте параметр -d. В цьому випадку не буде відбуватися визначення символічних імен проміжних вузлів по їх IP-адресами. Використовуйте параметр -h для збільшення максимально можливого числа хопов, якщо мета не була досягнута за 30 стрибків (значення даного параметра за замовчуванням). При наявності великої кількості помилок на проміжних вузлах, збільште час очікування відповіді про них, використовуючи ключ -w.
4
Почніть процес перевірки трасування в Linux-подібних системах. Пройдіть процедуру входу зі своїми обліковими даними. Якщо це необхідно, запустіть графічну оболонку і дочекайтеся закінчення її завантаження. Можна також продовжувати роботу в текстовій консолі. Якщо була завантажена графічна оболонка, запустіть емулятор терміналу (konsole, xterm, і т.д.).
5
Отримайте вбудовану довідку утиліти traceroute. В консолі введіть команду: traceroute --helpі натисніть Enter. Ознайомтеся з виведеною інформацією.
6
Отримайте довідку по роботі traceroute, використовуючи відповідний пакет man-документації, якщо він встановлений. Введіть команду: man traceroute і натисніть Enter. Ознайомтеся з інформацією. Для виходу з режиму читання натисніть клавішу q.
7
Перевірте трассировку за допомогою утиліти traceroute в Linux-подібних системах. Для скоєння трасування з параметрами за замовчуванням введіть в консолі команду види: traceroute <ім'я мети> і натисніть Enter. Дочекайтеся завершення процесу. Призначення параметра <ім'я мети> аналогічно тому, що було описано в третьому кроці. Для зміни поведінки traceroute використовуйте відповідні параметри командного рядка.
Корисна порада
Для збереження лістингу результатів трасування в файл використовуйте команди перенаправлення> і".
Трасування завершує конструкторське проектування РЕА та визначає лінії, які з'єднують компоненти, складові проектована пристрій. Вона включає певні кроки для виконання програми і зупинки на командах, рядках. Задачі трасування трудомісткі через різноманіття способів технологічного здійснення з'єднань.
Інструкція
1
Використовуйте спеціальну програму для трасування, яка напевно вже є у вашій мережевий операційній системі. Якщо це Windows, то програма називається tracert; в операційних системах GNU/Linux і Mac OS трассировку можна здійснити за допомогою traceroute. При цьому пакетна інформація відправляється по заданому їй адресою. Спеціально встановлюйте нездійсненні параметри доставки, наприклад, занадто малий час життя пакета. Для першого пакета краще встановіть його рівним одній секунді.
2
Простежте за тим, щоб кожен сервер з знаходяться на відрізку від вашого комп'ютера до заданого адреси в обов'язковому порядку зменшив це значення на одиницю. Таким чином, час життя пакета закінчується одразу на першому вузлі маршруту, який після цього автоматично відправить повідомлення про неможливість здійснення доставки пакета, що містить дані. Завдяки цій обставині програма трасування матиме доступ до інформації про перший проміжному вузлі.
3
Збільште життя пакета інформації на одиницю і повторіть спробу. Тепер другий проміжний вузол не зможе відправити його далі і буде змушений послати звіт про недоставку. Повторюйте ці дії, збільшуючи життя пакета на одиницю кожного разу. За допомогою цих дій програма трасування складе список всіх вузлів, що містяться на проміжку від комп'ютера до кінцевого адреси.
4
Перевірте коректне функціонування всіх проміжних пунктів. Якщо програма не отримає повідомлення від одного з пунктів, вона пошле запит з наступним дефектом: номер порту не існує. Коли пакет повернеться, визначивши помилку, це означатиме нормальну роботу вузла. У тому випадку, якщо цього не відбудеться, на вузлі є обрив. Завершіть програму трасування.