Як зшити коктельного сукню. тканину з рюш шиття виробів.

Коктейльне плаття - обов'язковий наряд для модних дівчат. Чорне або кремове, алое або смарагдове - обмежень немає. Головна умова - ідеальна по посадці модель. На жаль, придбати такі речі непросто, адже фігури жінок строго індивідуальні. Кожен зайвий сантиметр тканини може зіпсувати образ і доставити розчарування. У вас є кілька варіантів вирішення цього завдання: перше - полювання на плаття мрії і постійні примірки в магазинах, другий - спроба зшити коктейльне плаття самостійно. Спробуйте, і у вас вийде.
Вам знадобиться
  • - швейна машинка, оверлок;
  • - ножиці, голки, нитки, сантиметрова стрічка, лінійка, крейда;
  • - журнали по шиттю, калька, олівці;
  • - декоративні прикраси, мереживо, гудзики, тасьма, ланцюжки;
  • - матеріал.
Інструкція
1
Перед відправкою в магазин тканин вирішите, який наряд ви збираєтеся шити, який метраж вам буде потрібно, чи повинна матерія бути еластичною, щільною або прозорою. Обміркуйте всі деталі, щоб не упустити дрібних нюансів, таких як наявність блискавки, гудзиків, тасьми або елементів декору. Куплений відріз тканини обов'язково перевірте на відсутність шлюбу, поцікавтеся складом тканини, чи дасть готовий виріб посадку чи ні.
2
Користуючись журналами по шиттю, знайдіть підходящу модель і зробіть викрійку необхідного розміру вашого плаття. Приділіть увагу правильному зняття мірок. Не затягуйте себе, щоб здаватися більш стрункою, адже це може призвести до неточності вимірювань. В іншому випадку ви ризикуєте отримати річ, яка виявиться занадто вузькою або широкою для вас.
3
На виворітній стороні матерії розкладіть викрійки, приколіть шпильками і виконайте розкрій, залишивши припуски на шви по 0,5 - 1 см. Почніть збирати виріб зі кмітливості передньої полички сукні, яка складається з двох деталей: ліфа і основи. Модель виглядає об'ємною завдяки наявності збірок. Прісборьте бічні сторони деталі ліфа довжиною до 10 см, потім виконайте дві збірки по центру. Ширина між ними повинна бути не більше трьох сантиметрів. Сострочіть ліф і основу полички, внутрішній шов обоверлочьте.
4
Змітайте вручну передню і задню деталі сукні і приміряйте виріб. Модель повинна щільно облягати груди і лінію талії, трохи розширюючись до стегон. Зайві сантиметри подколіте шпильками для розмітки. Після цього виконайте бокові шви, обробіть краю.
5
Верхню частину сукні необхідно обробити з використанням обтачки. Скроїти потрібну деталь з використовуваного матеріалу. Обробка виконується в дві дії. Змітайте обидві деталі, складаючи їх лицьовою стороною один до одного. Потім відверніть обтачку на виворітну сторону вироби і, відступивши 0,3 мм від краю, пристрочите її по краю з лицьового боку ліфа.
6
Задекоріруйте нижню частину сукні. Вам буде потрібно три смужки з розмірами: довжина 120-140 см, ширина 5-6см. Обоверлочьте деталі, після чого один з країв кожної смужки підігніть на 0,5 см і прострочіть. Прісборьте тканину, щоб отримати рюші. Декор пришивайте до основи вироби каскадом, починаючи від нижнього краю. Кожна наступна рюша повинна приховувати місце прітачіванія попередньої. Місце стику рюш по ширині вироби обережно змітайте вздовж бокового шва.
7
Готовий наряд прикрасьте тонкими рюшами з мережива. Пристрочують їх по всій довжині плаття, залишаючи ширину між кожною до 3-х сантиметрів. Постарайтеся виконати декор так, щоб рюші приховали шви збірок на ліфі по передній частині полички вироби.
8
Лямочки виконайте з оксамитової тасьми або металевого ланцюжка, щоб надати поряд оригінальний вигляд. На ліфі можна закріпити пару декоративних гудзиків або великих намистин.
Корисна порада
Для щільно облягають моделей використовуйте тканини-стрейч. Рюші можна замінити прикрасою тасьмою або ниткою намистин, страз.