Як отримати ширину.

Поняття ширини застосовно як до плоских, так і до об'ємним фігурам. Найчастіше знаходять ширину таких фігур як прямокутник і паралелепіпед. Для інших фігур поняття ширини є відображенням її габаритів. Наприклад, якщо йдеться про ширину літака, то це може бути розмах його крил. Подібним чином вимірюється ширина складок рельєфу або водойм, наприклад, ширина річки.
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - топографічна карта;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Щоб знайти ширину прямокутника, виміряйте сторону, яка паралельна лінії погляду спостерігача (пішов вертикально). Умовно ж будь-яку сторону прямокутника можна вважати його шириною, тоді суміжну сторону називають довжиною цієї фігури. Найчастіше за ширину приймають коротку сторону прямокутника. При відомому периметрі прямокутника і його довжині, ширину розрахуйте самостійно. Для цього периметр P поділіть на 2, а від отриманого результату відніміть довжину прямокутника a (b = P/2-a). Якщо відома площа цієї геометричної фігури S, то її ширина буде рівна відношенню площі до довжини (b = S/a).
2
Ще одна фігура, для якої застосовується поняття ширини - паралелепіпед. Його ширина дорівнює ширині прямокутника, який лежить в основі. Тому для того, щоб знайти цю величину для паралелепіпеда, знайдіть ширину його заснування. Зробіть це способами, описаними в попередньому кроці.
3
Якщо відомий обсяг V, довжина a і висота h паралелепіпеда, то знайдіть його ширину , послідовно поділивши обсяг на довжину і висоту b = V/(a • h).
4
Для того щоб виміряти ширину будь-який інший геометричної фігури або фізичного тіла, знайдіть її поздовжні і поперечні габарити. Один з них буде довжина, а другий ширина. Наприклад, вимірявши поздовжній габарит автомобіля, отримаєте його довжину, а поперечний - ширину . Ширина літака дорівнює розмаху його крил і т.д. Єдиним винятком є коло, у якого все габарити рівні його діаметру.
5
Щоб знайти ширину деякої частини рельєфу, наприклад, річки по топографічній карті, дізнайтеся її масштаб. Потім, за допомогою лінійки, знайдіть цю величину на карті і помножте на масштаб. Отримайте ширину річки в даному місці. Наприклад, на карті масштабом 1: 50000 ширина річки становить 2 см. Помножте 2 на 50000 і отримаєте ширину річки 2 • 50000 = 100000см = 1км. Та ж методика застосовується для визначення ширини для будь-якого іншого об'єкта на карті.