Етиловий спирт: Як його отримують.

Етанол - безбарвне органічна речовина, що володіє різким специфічним запахом. Його використовують промисловості, в лабораторіях - як кращий органічний розчинник, в медицині - як прекрасний антисептик. Етиловий спирт також застосовують для виробництва алкогольної продукції. Одержують його різними способами.
Інструкція
1
На першому місці стоїть отримання етанолу в процесі бродіння. Глюкозу або виноградний цукор зброджують, в результаті утворюється спирт і вуглекислий газ. Виділення бульбашок газу свідчить про незавершеність процесу. Тільки тоді, коли вуглекислий газ перестає виділятися, можна говорити про те, що процес завершений, більше спирт утворюватися не буде. Схематично отримання спирт а з глюкози можна представити у вигляді реакції: C? H O? = Бродіння = C? H? OH + CO?.
2
Для отримання виноградного вина з вмістом етилового спирт а 16%, можна використовувати виноградний сік, тому глюкоза в ньому міститься у вільному вигляді. Не менш поширений спосіб - ферментація. Для здійснення цього методу використовують картоплю. Його заварюють, охолоджують і додають солод; в ньому міститься суміш ферментів, під впливом яких при додаванні дріжджів, утворюється спирт .
3
Існує ряд інших хімічних способів, при яких з простіших речовин, таких як етан і етилен, за допомогою перетворень можна отримати етанол. Перший спосіб - гідратація етилену. Подіє на етилен сірчаною кислотою. В результаті у вас повинна вийти етілсерная кислота: CH? = CH? + H? SO? = CH? -CH? -OSO? OH.Далее етілсерную кислоту піддають гідролізу: CH? -CH? -OSO? OH + H? O = C? H? OH + H? SO? .Промежуточним Продуктом буде діетиловий ефір, тому отримана суміш потребує подальшої очищенню. Очищення продуктів реакції заснована на різниці в температурах кипіння етанолу і діетилового ефіру.
4
Другий спосіб - гідратація етилену. Гідратацію проводять під тиском, при температурі 300 ° С: CH? = CH? + H? O = C? H? OH.
5
Третій спосіб - отримання етанолу з етану в лужному середовищі з подальшим очищенням. На першій стадії утворюється брометан, на другий - етиловий спирт : CH? -CH? + HBr = CH? -CH? Br + HBr; CH? -CH? Br + H? O = NaOH = C? H? OH + HBr.