Як підняти рівень прогестерону. прогестеронмКак його підвищити в домашніх умовах.

Значення прогестерону для жінки величезне. Цей гормон відповідає за нормальне протікання вагітності, фігуру, правильне функціонування і розвиток статевих органів і молочних залоз. Як надлишок, так і недолік прогестерону може викликати безпліддя, від якого можна і потрібно лікуватися. Якщо ви здали всі аналізи, вимірювали базальну температуру протягом декількох місяців і точно знаєте, що ваш організм виробляє цей гормон в недостатній кількості, спробуйте підняти рівень прогестерону наступними способами.
Вам знадобиться
  • - лікарські препарати, призначені лікарем;
  • - вітаміни В, Е і цинк;
  • - лікарські трави: простріл луговий, перстач гусячий, манжетка, малина, борова матка, витекс священний.
Інструкція
1
Щоб збільшити прогестерон, використовуйте «Утрожестан». Це натуральний препарат, він застосовується, щоб завагітніти і в першому триместрі вагітності - щоб зберегти вагітність, перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем. Якщо потрібно короткострокова терапія, застосовуйте свічки «Утрожестан», у випадках тривалого використання більше підходять таблетки.
2
Аналогічний препарат - «Дюфастон», застосовуйте його в тих же випадках, що і «Утрожестан». Він випускається тільки в таблетках і має синтетичну основу. «Дюфастон» вважається більш потужним препаратом, тому застосовуйте його тільки порадившись із лікарем і за інструкцією. Щоб завагітніти, ці препарати пийте з 15 - 16 по 25 - 27 день циклу, а якщо вагітність настала - ще протягом 4 місяців (точне дозування і терміни уточніть у лікуючого лікаря).
3
Якщо лікар призначив вам синтетичний прогестерон (наприклад, «Норколут») внутрішньом'язово, наберіться терпіння і кожен день ставте уколи.
4
Щоб підняти рівень прогестерону природним шляхом, приймайте вітаміни, особливо, вітамін В, так як він покращує сприйняття гормону організмом (але не стимулює його вироблення). Також хороший вплив робить вітамін Е у великих кількостях, тому купите в аптеці токоферол ацетат і пийте з 15 по 25 день циклу. Важливе значення має цинк, для його збільшення їжте більше яловичої печінки, горіхів, м'яса кроликів і курчат, квасолі, гарбузового та соняшникового насіння, висівок з пшениці.
5
Слідкуйте за тим, щоб у вашому харчуванні було достатньо білка, для цього їжте більше м'яса, риби, злаків та сої, оскільки недолік прогестерону може бути викликаний саме неповноцінним харчуванням.
6
З 15 по 25 день циклу приймайте трави з прогестагенних ефектом, наприклад, простріл луговий, перстач гусячу, манжетку, малину, боровую матку, Вітекс священний або прутняк. Деякі трави можуть продаватися вже у вигляді готової настойки, наприклад, пошукайте в аптеках препарат «Циклодинон» на основі Вітекс священного.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що якщо ви не вагітні, то піднімати прогестерон має сенс тільки у 2 фазі менструального циклу, тобто з моменту овуляції (приблизно 14 - 16 день з першого дня місячних) і до настання першого дня нового циклу (до місячних). Вагітним рекомендується стежити за рівнем прогестерону протягом перших 20 тижнів вагітності.