Як зберігати дошки.

Запасливі господарі часто купують матеріал для ремонту або будівництва заздалегідь, але потім виявляються перед проблемою зберігання. Особливо чутливі до несприятливих впливів навколишнього середовища пиломатеріали. Щоб зберігати дошки тривалий час, необхідно знати декілька правил.
Інструкція
1
Виберіть підходящу площадку для зберігання деревини, це має бути піднесене, відкрите для вітрів місце. Майданчик повинен мати ухил для стоку дощових вод, бажано в видаленні від житлових будівель і джерел зараження деревини цвіллю і грибком.
2
Якщо є можливість, зробіть для дощок відкритий навіс, який захистить їх від дощу, снігу та прямого попадання сонячних променів. Для тривалого зберігання протягом декількох сезонів спорудіть закритий навіс з розбірними стінками, які захистять деревину від сонця і дощу, але пропускатимуть вітер. Відкритий навіс розташовуйте уздовж напрямку панівних вітрів, а закритий - поперек. Якщо навіс ви робити не плануєте, принаймні укрийте дошки зверху плівкою, руберойдом, шифером, профнастилом - чим завгодно, лише б на них не потрапляли опади і прямі сонячні промені.
3
Ні в якому разі не укладайте дошки прямо на землю. Якщо немає можливості укласти їх на заасфальтований або бетонну підлогу, покладіть на землю дерев'яні прокладки, надійно відділяють від землі весь нижній ряд дощок. Кожен ряд перекладайте такими прокладками. Прокладки укладайте строго одну над іншою, щоб дошки не прогнулися. Товщина прокладок повинна бути не менше товщини дощок. Відстань між прокладками витримуйте 1,5 - 2 метри (для дощок товщі 50 мм), 1 - 1,5 метра (для дощок 30 - 50 мм), 0,8 - 1,2 метра (для дощок менше 30 мм).
4
Укладайте дошки спрямованої до серцевини стороною вгору, щоб матеріал менше жолобився. Вагонку укладайте струганої стороною вгору. Все ряди робіть ідеально рівними, так як дошки повинні сохнути рівними. Невеликий перекіс, і все дошки підуть «пропелером».
5
Торці матеріалу покрийте тертими білилами або суриком, розведеним на оліфі. Якщо на торці ви вже бачите тріщину, набийте на дошку невелику поперечну планку, або на сам торець прибийте S- образну металеву скобу, щоб запобігти подальшому поширенню тріщини.
6
Час від часу оглядайте свій склад, щоб вчасно виявити і видалити уражені грибком або цвіллю матеріали.
Зверніть увагу
Якщо непросушені дошки залишити на сонці хоч би на тиждень, вони обов'язково висохнуть «пропелером».