Як робити професійний масаж.

Масаж - унікальна за своїм оздоровчому ефекту лікувальна процедура, про користь якої було відомо ще в глибоку давнину. Професійне поєднання його основних прийомів - розтирання, розминання, погладжування, поколачивания і вібрації, - дає можливість здійснювати комплексний вплив на різні тканини і органи.
Інструкція
1
У професійного масажу є свої, досить суворі, правила. Робити його потрібно, починаючи з задньої поверхні тіла - зі спини або волосистої частини голови. Масаж іруемий повинен лягти на живіт, повернувши набік голову, а руки необхідно витягнути уздовж тіла.
2
Нанесіть на верхню частину спини невелику кількість масла для масажу і починайте робити погладжування зверху вниз, двома руками вздовж хребта. До плечам руки ведіть по бічних поверхнях спини.
3
Після того як вбралося масло, зробіть масаж плечей, починаючи з боку, протилежної тій, в яку повернена голова. При цьому колоподібними рухами розминайте м'язи лопатки, потім м'яко помасажуйте основу шиї великими пальцями. Масаж крижів і попереку робиться круговими рухами, по черзі кожною рукою. Після цього виконайте масаж сідничних м'язів (по черзі на кожній сідниці) за допомогою прийому «розминка».
4
Масажувати ноги починайте зі стоп, розминаючи їх великими пальцями. Після цього по черзі виконуйте погладжування задньої частини стегон у напрямку до сідниць. При цьому одна з рук рухається по центру ноги, а друга - по її бічній поверхні. Проведіть таким же чином масаж гомілок. Потім невеликими рухами, що розтирають виконайте масаж бічних поверхонь гомілок і стегон у напрямку знизу вгору, до паху.
5
Великим і вказівним пальцями спіральними рухами помасажуйте задні і бічні поверхні нижніх кінцівок. Запропонуйте пацієнту перевернутися і проведіть масаж передньої поверхні ніг, застосовуючи описану вище техніку.
6
Продовжіть сеанс масуванням живота. Воно проводиться тільки при повністю розслаблених м'язах. Почніть з легких кругових рухів за годинниковою стрілкою. Якщо у массажіруемого мається ожиріння, можна виконати розминку і навіть вібрацію, розгойдуючи при цьому живіт знизу вгору і справа наліво. Масаж живота протипоказаний при деяких захворюваннях внутрішніх органів, а також в період вагітності і місячних.
7
Масаж грудної клітки начините з погладжують рухів зверху вниз, по центру, двома руками, ведучи їх паралельно. Під пупком руки роз'єднаєте, направте до боків і ведіть вгору по бокових поверхнях до пахвових западин.
8
Потім проведіть масаж міжреберних проміжків. Для цього встаньте за головою массажіруемого і двома пальцями, надавав навколо кожного ребра по черзі, промассируйте їх у напрямку до боків. Жінкам масаж грудної клітки роблять тільки нижче грудних залоз.
9
Завершіть процедуру масажем верхніх кінцівок. Нанесіть на долоні масажне масло і виконайте погладжування рук від зап'ястя до плечей. Після цього виконайте так званий «дренаж», обхопивши руку пальцями і «вичавлюючи» її від зап'ястя до ліктя. Проведіть дренаж по черзі на обох передпліччях, а після цього - на верхній частині кожної руки. При цьому їх слід зігнути в лікті. Здавлюють рухами рук (як би віджимаючи білизна) розімніть м'язи передпліч почергово на кожній руці. Завершіть масаж верхніх кінцівок, легко розім'явши їх пальці і промассировав тильні сторони кистей рук круговими рухами від зап'ясть до основи пальців.
Зверніть увагу
Кожну з областей можна масажувати 10-15 хвилин (живіт - 5-7 хвилин). Масаж будь-якій області слід закінчувати легким, розслаблюючим погладжуванням.