Як зробити рибу м'якше.

Смачний і корисний продукт - риба. Вона є джерелом білка, є цілком хорошою альтернативою м'ясу. Крім того, риба багата кальцієм, фосфором і йодом. Для жителів територій, віддалених від моря, це є важливим критерієм корисності продукту. Але багато хто не люблять рибу за її специфічний запах. Або за те, що деякі види риби стають під час приготування сухими і жорсткими.
Вам знадобиться
  • - риба;
  • - сіль;
  • - лимонна кислота;
  • - молоко.
Інструкція
1
Якщо ви купили заморожену рибу , покладіть її для відтавання в холодну воду. Щоб запобігти втраті вітамінів і зробити м'ясо більш м'яким і соковитим, додайте у воду трохи кухонної солі або підкислити її лимонною кислотою. Ні в якому разі не размораживайте рибу в гарячій воді, це зробить м'ясо риби жорстким і позбавленим смаку. Рибне філе розморожують без води, просто на повітрі. Відталу рибу ретельно промийте в холодній воді.
2
Якщо ви будете варити рибу , додайте у воду склянку молока, це зменшить рибний запах і зробить м'ясо більш соковитим і смачним. Опускати рибу потрібно в киплячу воду і відразу ж зменшити вогонь до помірного, щоб вода сильно не вирувало. Готовність можна визначити по плавникам, у готової риби вони будуть легко відділятися від тулуба. Чи не переварюйте, це зробить м'ясо сухим і позбавленим смаку.
3
Щоб посмажити рибу , підготуйте її і обсушіть серветкою, наскільки це можливо. Тоді вона буде смажитися, а не гаситися у власному соці. Перед смаженням посоліть її і збризніть лимонним соком. Це зробить м'ясо м'якше і зменшить специфічний запах, риба швидше прожарітся і, в кінцевому підсумку, буде соковитіше. Зберегти соковитість можна паніруванням: умочіть шматочки у збитому яйці і обваляйте в борошні.
4
Покладіть рибу перед приготуванням в молоко на півгодини або обмажте її сметаною - це ще один спосіб зробити смак ніжним і соковитим.
5
Приготуйте рибу на пару, таким способом ви максимально збережете корисні властивості продукта.Главное умова для всіх способів - не наражати її тривалій тепловій обробці, саме переварена або пережарена риба стає сухою і жорсткою. Температура приготування повинна бути високою, але сам процес не потрібно затягувати. Риба готується досить швидко, коли м'ясо починає відділятися від кістки, процес можна вважати завершеним.
Зверніть увагу
Голову морської риби не використовують в їжу, так як саме в ній накопичується найбільша найбільша частина всіх шкідливих речовин.
Корисна порада
Щоб відварену рибу зберегти цілою і не розваленої на шматки, перед готуванням покладіть в каструлю марлю так, щоб кінці залишилися зовні, потім налийте воду і покладіть рибу. Коли вона буде готова, просто витягніть марлю як мережа разом з рибою.