Як виховувати дитину в неповній сім'ї.

При словах «щасливе дитинство» перед очима постає образ повноцінної дружної родини, де мама пече смачні пироги, а тато ходить з дитиною на риболовлю чи футбол. Але не всім так пощастило, і в силу різних причин існує досить багато неповних сімей. Після розлучення діти частіше виховуються матір'ю, а батько, в кращому випадку, спілкується з ними по вихідних днях. Як же правильно виховувати малюка, якщо він живе в неповній родині ?
Інструкція
1
Якщо ви розлучилися з батьком дитини до народження малюка або коли той був ще крихіткою, що не вигадуйте історій про загиблого льотчика-героя. Коли батько раптом «воскресне» і вирішить поспілкуватися з дитиною, то малюк зрозуміє, що ви його обманювали, і перестане вам довіряти.
2
Чи не потурайте всім дитячим капризам, намагаючись таким чином компенсувати недолік батьківської любові. Є небезпека виростити дитини егоїстом, не помічати інтереси і потреби оточуючих.
3
Не впадайте в іншу крайність, зайво строго виховуючи малюка, думаючи, що без жорсткої чоловічої руки він зовсім розпестять. Будьте ласкаві і справедливі, дітям потрібна турбота і підтримка, а не постійні причіпки і критика. Зайве жорсткі вимоги до дитини можуть призвести до конфлікту і протесту з його боку, в усьому потрібна розумна міра.
4
Яким би болісним не був ваш розлучення, не бороніть спілкуванню дитини з батьком. Дозвольте їм зустрічатися хоча б кілька разів на тиждень, батько в житті малюка грає не менш важливу роль, ніж мама. Наберіться терпіння, адже спокій і благополуччя дитини важливіше взаємних образ і неприязні.
5
Обов'язково поговоріть з малюком. Дуже добре, якщо при розмові будуть присутні обидва батьки. Переконайте дитини, що ви любите його нітрохи ні менше, ніж раніше, незважаючи на те, що тепер живете окремо з його татом.
6
Якщо колишній чоловік зовсім не хоче спілкуватися з малюком, що не вихлюпують на дитини свої особисті проблеми і не налаштовуйте його проти батька, кажучи, якою папа негідник і негідник. Скажіть дитині, що така ситуація склалася тому, що тато не може або не хоче вчинити інакше, і потрібно це прийняти і постаратися не звинувачувати батька. Не обіцяйте, що тато обов'язково повернеться. Не давайте помилкових надій, адже малюк буде постійно чекати батька і переводити вас нескінченними запитаннями.
7
Будьте тактовні і терплячі, адже часом виховання дитини в неповній родині , де панують любов і взаєморозуміння, може бути досить плідним.