Як готувати садові дерева до зими.

Садівники знають, як важливо підготувати дерева до зими, адже успішна зимівля - це найголовніша умова гарної врожайності плодового саду. Правильна підготовка саду підвищує його стійкість до морозів і негоді.
Інструкція
1
Обов'язково перекопайте (на полштика або на повний багнет) і розпушіть грунт в пристовбурної області. Така обробка збереже вологу і позбавить від шкідників у верхньому шарі землі. Щоб не пошкодити коріння, копайте вилами. Разом з перекопкой внесіть в грунт золу - це і добриво, і захист від шкідників.
2
У серпні підгодуйте дерева і чагарники добривами з фосфором і калієм. Ці два елементи підвищують стійкість всіх частин рослин до зимової холоднечі. Підійдуть суперфосфат, сірчанокислий калій і подвійний суперфосфат - вносьте їх у пристовбурні кола відповідно до рекомендацій на упаковці.
3
Зібравши урожай, не залишайте на гілках сухі і хворі листя і плоди - це джерело хвороб. У вересні очистіть стовбури дерев від сухої кори, особливо цього потребують дерева старше 8 років. Кору счищайте металевими щітками або інструментом для видалення трави між плитами. Знімайте тільки зовнішні шари чорного або коричневого кольору.
4
З початком листопада проведіть обрізку - видаліть хворі, сухі і зламалися гілки. Зрізи робіть рівними, якщо утворилася рана - замажте її садовим варом або садовим клеєм.
5
В кінці жовтня - в листопаді, коли вже практично немає зеленого листя, видаліть зі стовбурів дерев лишайники. Щоб позбутися від них, обприскати стовбури залізним купоросом. Після того, як лишайник усохне і стане коричневим, видаліть його вручну щіткою.
6
Молоді дерева (яблуні і груші) підготуйте до зими загартовуванням кореневої системи. У вересні зберіть землю навколо дерев, оголюючи верхню частину великих коренів. Цю землю зберігайте в підсушеному вигляді в сухому теплому приміщенні. Коли настануть перші холоди, землю поверніть на місце. Таким чином коріння звикнуть до низьких температур і краще переживуть небезпечний період до випадання снігу.
7
Якщо осінь не дощова, поливайте сад до закінчення листопада. На одне дерево віком 4-6 років має припадати не менше 40-50 л води. Поливати потрібно не тільки пристволову зону, але і всю область під кроною дерева.
8
У суху погоду після листопаду обприскати дерева знезаражувальним розчином високої концентрації, це захистить їх від грибка та інших поширених хвороб. Розведіть мідний купорос в гарячій воді (300 г купоросу на 10 л води) і обприскати дерева - гілки та стовбур.
9
Після обприскування захистіть дерева від сонячних опіків. Нанесіть на область стовбура від землі до перших гілок садову побілку або спеціальну фарбу на латексній основі. Побілку наносите в суху погоду, на суху кору.
Зверніть увагу
Обприскувати потрібно і опале листя: візьміть 7% -ний розчин купоросу (700 г купоросу на 10 л води) і обробіть їм листя.
Корисна порада
Восени захистіть стовбури дерев від гризунів: обв'яжіть ділянку стовбура від землі до першої гілки спеціальними пластиковими сітками, ялиновим гіллям (голками вниз), руберойдом або будівельними бинтами. Навесні захисний матеріал приберіть, щоб кора пріла.