Як діяти при виникненні пожежі.

Пожежі в будинку виникають, як правило, через несправність електропроводки побутової техніки або неполадок під внутреквартірной системі електрообладнання. Найчастіше причиною пожежі стають самі господарі житла, які курять у ліжку або користуються незахищеними джерелами вогню. Як діяти, коли полум'я вже розгорілося?
Інструкція
1
Гасіть вогонь водою (якщо горить не легкозаймиста рідина), пральним порошком, щільною тканиною (пальто, ковдрами). Якщо запалав електроприлад, то заливати його водою можна тільки після того, як він буде знеструмлений. Якщо горить один конкретний предмет, і згасити його самостійно неможливо, викинете його у вікно. Перед цим переконаєтеся, що внизу нікого немає. Якщо ви не впоралися із загорянням протягом декількох секунд, викликайте пожежників. У мобільному телефоні навіть за відсутності сім-карти і слабкому сигналі мережі ви завжди можете викликати екстрену допомогу за номером 112.
2
Пожежа поширилася на інші предмети? Якнайшвидше виведіть або винесіть дітей та престарілих людей на вулицю. При евакуації користуйтеся виключно сходами, а не ліфтом. Перекрийте доступ електроенергії в щитку на сходовій площадці, залучіть увагу сусідів. Якщо приміщення не сильно задимлене, поверніться в будинок, візьміть документи і гроші і біжіть на вулицю, закривши щільно двері. Не відкривайте навстіж вікон. Якщо утворилося багато диму, залишіть приміщення повзком, дихайте через рукав. На вулиці надайте першу допомогу постраждалим - зробіть примочки з холодною водою. Викличте швидку.
3
При виникненні пожежі в місцях скупчення людей зберігайте спокій, будьте прикладом для інших. Якщо берете на себе керівництво натовпом, давайте чіткі команди спокійним голосом без крику. Залишаючи приміщення, тримайтеся стін. Попереду себе притримуйте за плечі дітей. Ваше завдання - якомога швидше зателефонувати в пожежну охорону, навіть якщо ви впевнені, що «хтось напевно туди вже зателефонував». Після гасіння пожежі винесіть димлячі залишки на вулицю, а саме місце загоряння тримайте під пильним контролем.