Як створити нову кисть.

Кисть - один з найбільш відомих і часто застосовуваних інструментів графічного редактора. Програма Photoshop дозволяє не тільки працювати з вже існуючими кистями, а й створювати нові. В якості нової кисті можна зберегти модифіковану стару кисть або зображення.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - зображення.
Інструкція
1
При роботі з деталями графічного оформлення часто виникає необхідність застосовувати кисті з чітким набором налаштувань, таких, як форма, діаметр, жорсткість і динаміка. Щоб не налаштовувати інструмент щоразу, можна зберегти кисть з потрібними параметрами в якості нової. Щоб це зробити, клацніть по вкладці Brush Tip Shape палітри Brushes і виберіть одну з існуючих кистей.
2
На цій же вкладці налаштуйте параметри кисті, які будуть потрібні вам для роботи: діаметр кисті, її жорсткість, кут нахилу і інтервал між відбитками.
3
Якщо вам потрібна кисть з мінливих формою, перейдіть на вкладку Shape Dynamics і налаштуйте величину можливої зміни розміру відбитків, зміна кута нахилу кисті і мінімальний діаметр відбитка. Результат зміни всіх цих налаштувань можна поспостерігати в вікні превью, яке розташоване в нижній частині палітри.
4
Після закінчення настройки інструменту збережіть кисть. Зробіть це кнопкою Create a new brush, яку можна знайти внизу палітри кистей. Напишіть назву сохраняемой кисті і клікніть по кнопці ОК.
5
Ще один спосіб створення нової кисті - збереження в якості інструменту довільного зображення. Відкрийте картинку, з якої збираєтеся зробити кисть, в графічному редакторі і приберіть з зображення зайві деталі, стерши їх за допомогою інструменту Eraser Tool. Якщо це однотонний фон, виділіть його інструментом Magic Wand і видаліть, натиснувши на клавішу Delete.
6
Щоб отримати більш чіткий відбиток, відкоригуйте контрастність зображення, відкривши вікно фільтра опцією Brightness/Contrast з групи Adjustments меню Image. Можете змінити різкість картинки за допомогою фільтрів із групи Sharpen меню Filter.
7
Збережіть нову кисть опцією Define Brush Preset з меню Edit. Введіть у вікні назва нової кисті і клікніть по кнопці ОК. Збережена кисть виявиться найостаннішої в списку, який ви зможете побачити на вкладці Brush Tip Shape палітри кистей.