Як зняти квартиру безпечно.

Рано чи пізно майже кожен стикається з необхідністю оренди квартири, причин для цього достатньо - бажання жити окремо від батьків, переїзд в інше місто і т.д. У сфері оренди житлової нерухомості можна зустріти чимало шахраїв, тому важливо знати, як безпечно зняти квартиру .
Вам знадобиться
  • Газета з оголошеннями, сайти з оголошеннями про оренду, ріелторські агенство, друзі і знайомі, договір оренди.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до пошуку, ознайомтеся з ситуацією на ринку нерухомості і визначте суму, яку ви готові витрачати щомісяця на оренду житла. Для цього перегорніть газети з оголошеннями про здачу нерухомості, перегляньте відповідні сайти.
2
Зверніться до фахівців. Все більше людей шукають квартиру через спеціальні агенції з метою уникнути шахраїв і неблагонадійних орендодавців. Агенство корисно тим, що перевіряє здається житло на юридичну чистоту і має в своєму розпорядженні штат досвідчених ріелторів і більшу, регулярно оновлювану базу квартир. Співробітник агенства супроводжує клієнта на огляд квартири, оформляє договір оренди і договір на надання послуг з пошуку житла. Для того щоб зняти квартиру за допомогою професіонала, необхідно зателефонувати в будь-яке агентство нерухомості і сформулювати свої побажання - кількість кімнат, віддаленість від метро, наявність меблів і т.д.
3
Дізнайтеся у знайомих або родичів, здають вони квартиру - цей варіант видається найбільш безпечним, так як тут вас напевно не обдурять. Але є в цьому і свої мінуси - якщо виникнуть труднощі з оплатою або господарі захочуть підвищити вартість оренди, ви можете зіпсувати з ними стосунки. Без підписаного договору ви ризикуєте бути виселеним в будь-який момент.
4
Обов'язково укладайте договір оренди. Як правило, договір має стандартний зміст і займає 1 - 2 листи, але все ж воно може змінюватися залежно від агенства. Перед підписанням договору уважно прочитайте його, щоб переконатися в тому, що він захищає ваші інтереси і містить адекватні і відповідні вам вимоги орендодавця. Складайте договір, навіть якщо знімаєте квартиру у знайомих або родичів - це захистить вас у випадку конфлікту чи неправомірної поведінки господарів. У разі необхідності, цей документ допоможе відстояти вам свої права в судовому порядку.
5
Вимагайте надати вам документи власності на квартиру , особливо, якщо знімаєте квартиру самостійно. Так ви убезпечите себе від шахраїв. Орендодавцем квартири повинен бути відповідальний квартиронаймач або власник даної нерухомості.
6
Зверніть увагу на розділ «Додаткові умови», що міститься в договорі. При підписанні документа вносите заздалегідь обговорені з господарем становища: оплата комунальних послуг, термін дії договору і все те, що вважаєте потрібним і важливим.
Зверніть увагу
Існують агентства, які вимагають спочатку заплатити аванс (ви купуєте не інформацію, а послуги). Не зв'язуйтеся з такими фірмами. Робите оплату тільки за фактом, тобто тоді, коли квартира обрана, складений договір оренди і господар передав ключі.
Корисна порада
Обов'язково беріть у ріелтора документ, що підтверджує передачу грошових коштів (оплату послуг агенства).