Як провести тренінг з психології.

Необхідність вперше провести тренінг у шкільного психолога може виникнути несподівано, наприклад, на прохання директора. Початківець фахівець не завжди буває готовий до поставленого завдання. І виходом з цієї ситуації буде не копіювання чужих напрацювань, а підготовка і проведення власного тренінг а по психології.
Інструкція
1
Визначте тему і цілі тренінг а. Сформуйте їх із запиту, даного вам керівником. Наприклад, згуртування роз'єднаного колективу школи або класу в команду або уникнути «емоційного згоряння» у педагогів. Врахуйте і власні інтереси, тому без особистої зацікавленості тренінг може вийти нудним. Складіть список тренінг овой групи. Оптимально, якщо в неї увійде від 5 до 15 осіб. Розплануйте кількість занять та їх тривалість.
2
Сформулюйте завдання тренінг а. Наприклад, виходячи з першої мети, завданням може бути допомога у створенні конструктивних взаємин та вмінні взаємодіяти. Підберіть відповідні психологічні техніки. Краще, якщо ви разработаете вправи самі, але можна скористатися і відомими психотехніками. Вибирайте такі вправи, щоб їх спрямованість була різною - на рухову активність, вербальну або образну. Напишіть остаточний сценарій тренінг а і плани на різні дні заняття.
3
Попрацюйте над собою. Успіх тренінг а безпосередньо залежить від того, наскільки тренер здатний донести слухачам вербальну і невербальну інформацію. Потренуйте міміку, зобразивши перед дзеркалом здивування, радість, зацікавленість, переляк і т.д. Попрацюйте з акустичною системою невербальних засобів - тембром голосу, темпом мовлення, гучністю і висотою голосу. Навчіться з їх допомогою виділяти ключові моменти. Вчіться тримати контакт очей з кожним учасником або з підгрупами по 3-5 чоловік. Йдучи на тренінг , приділіть увагу дрібницям. Зовнішній вигляд повинен бути акуратним і охайним.
4
На першому занятті сформуйте правила групи. Спілкування за принципом «тут і зараз» не допускає розгляд проблем минулого і майбутнього. Слідкуйте за активністю всіх членів групи і персонифицированность висловлювань - кожен повинен виражати тільки свою думку. Учасники тренінг а повинні акцентуватися на емоційних станах і зворотного зв'язку. Для цього потрібно перебудувати спілкування і почати адекватно говорити про свої почуття.
5
Створіть довірчу атмосферу. Для цього оголосіть, що спілкування в групі буде на «ти» і всі повинні говорити тільки правду. Розкажіть слухачам про принцип конфіденційності тренінг ов, суть якого в тому, що відбувається на занятті нікуди не виноситься і залишається тільки між учасниками.
6
Закінчуйте заняття рефлексією. Кожен учасник повинен висловитися про те, що він придбав, дізнався або зрозумів в цей день. На наступному занятті попросіть слухачів розповісти, що сталося у них нового, цікавого або смішного. Заохочуйте бажання учасників самовдосконалюватися, аналізувати свої вчинки, підтримуйте в них оптимізм.
7
На останньому занятті попередьте учасників про те, що варто утримуватися від вчинення необдуманих вчинків, які можуть з'явитися на хвилі наснаги після тренінг а. Приблизно протягом місяця не потрібно одружуватися, міняти школу або роботу, переїжджати і т.д.