Як лікувати дисбактеріоз у новонародженого.

Дисбактеріоз проявляється у немовлят частим відрижкою, блювотою і здуттям живота. Малюк багато плаче, погано їсть, втрачає у вазі, підлягає і часто хворіє. У новонароджених спостерігаються рідкий стілець із зеленню, слизом, неперетравленими грудочками їжі або часті запори. Більш важка форма - декомпенсований дисбактеріоз може сприяти розвитку цілого ряду гострих запальних або алергічних процесів, пов'язаних з дією на весь організм крихти хвороботворних бактерій кишечника.
Вам знадобиться
  • - консультація лікаря;
  • - пробіотики.
Інструкція
1
Не займайтеся самолікуванням новонародженого. Точні рекомендації з лікування дисбактеріозу у вашого малюка дасть тільки лікар. У лікуванні дисбактеріозу необхідним елементом є прийом пробіотиків - препаратів, що містять живі біфідобактерії. Мікроколонії біфідобактерії, проходячи через травний тракт, осідають на слизовій кишечника, де починають швидко розмножуватися, відновлюючи нормальну флору і відвойовуючи життєвий простір у хвороботворних мікроорганізмів. Допомагають цьому процесу і речовини з антібіотікоподобних ефектом, вироблювані біфідобактеріями. Зверніть увагу, що це мають бути саме ліки, а не біологічно активні добавки (БАДи): якість прибутків, наражаючись суворому державному контролю, забезпечує належну ефективність та безпечність застосування. Коли мова йде про лікування немовлят, це особливо важливо.
2
Годуйте новонародженого грудьми. У профілактиці дисбактеріозу грудне вигодовування відіграє велику роль. Молоко матері сприяє формуванню нормальної флори кишечника новонародженого. Антитіла, що містяться в ньому, захищають немовля від багатьох захворювань. Якщо дисбактеріоз у малюка вже є, тим більше старайтесь зберегти грудне вигодовування. При тривалій діареї переклад крихти на штучне вигодовування лише посилить запальні процеси і посилить ситуацію. Під наглядом лікаря давайте малюкові бифидосодержащие лікарські препарати: у поєднанні з грудним молоком це справляє дуже хороший терапевтичний ефект.
3
Після перенесеного інфекційного захворювання ймовірність розвитку дисбактеріозу збільшується в кілька разів: частина корисної мікрофлори гине в боротьбі з хвороботворними бактеріями. Разом з основним лікуванням інфекції малюкові також необхідні пробіотики. Їх застосування дасть можливість крихітці одужати швидше і попередить розвиток дисбактеріозу. Обов'язково нагадуйте лікарю про цей аспект лікування, особливо коли малюкові призначений курс антибіотиків: після їх прийому корисна мікрофлора його кишечника також буде знищена. Якщо малюк входить в групу ризику розвитку дисбактеріозу, обговоріть з лікарем усі необхідні профілактичні заходи заздалегідь.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=a1xj_CtzLCY
Зверніть увагу
Дисбактеріоз може проходити і без яскраво виражених симптомів, у прихованій формі. Втрата малюком апетиту і зниження ваги повинні вас стурбувати. Пам'ятайте про фактори ризику розвитку дисбактеріозу у новонароджених. Основні з них: ускладнені вагітність і пологи, пізніше прикладання немовляти до грудей, фізіологічна незрілість моторної функції кишечника, раннє штучне вигодовування, наявність діатезу і гнійників, лікування антибіотиками.