Як оформити дорогу до будинку.

Дорога, що веде до дому , повинна бути досить широкою, зручною і придатною для експлуатації в будь-яку погоду. Однак при цьому важливо зробити її красивою і поєднується за стилем з самою будівлею, прилеглими будівлями, газоном, квітниками і садом. Для цього не обов'язково залучати дизайнерів - правильно оформити доріжку можна самостійно.
Інструкція
1
Доріжка повинна бути покладена на міцну основу. Найчастіше використовується суміш цементу, піску і дрібного гравію. Зніміть верхню частину ґрунту, викладіть підготовлену суміш і укладайте камені, плити або цеглу. Добре утрамбуйте їх кувалдою і вібратором-ущільнювачем, засипте піском і втирайте його в щілини між елементами мощення.
2
Для оформлення доріжки виберіть матеріал, що підходить до загального стилю будинку. Великі площі зручно мостити прямокутними бетонними плитами різної товщини. Для заміського будинку підійдуть плити з фактурною поверхнею - імітують натуральний камінь, цеглу або гравій.
3
Цікава ідея - викладання під'їзної доріжки цеглою або клінкерною каменем. Вибирайте тільки цеглини, придатні для мощення - багато видів будівельної цегли погано переносять постійне намокання і заморожування, кришаться і руйнуються. Клінкерна камінь, що пройшов процес випалу, стійкий до будь температурних перепадів. Їм можна вимостити не тільки доріжку, а й територію навколо будинку і внутрішній двір, створивши єдиний ансамбль.
4
Щоб пряма під'їзна дорога не виглядала нудно, комбінуйте матеріали для мощення. Наприклад, виклавши дорогу бетонними плитами, оформіть їх по краях смугами гравію. Можна чергувати ряди гравію, укладені на цемент, з плитами, створюючи ефектний «смугастий» візерунок доріжки. Підбирайте камені за кольором, тоді вони будуть виглядати вдалим доповненням, а не випадковим елементом.
5
Дуже красиво виглядає доріжка, викладена дрібними каменями і галькою. З таких каменів можна створювати цілі мозаїчні панно, укладаючи їх на цементну подушку. Процес займе чимало часу, зате доріжка вийде не тільки ефектною, але і довговічною. Окремі ділянки при необхідності можна буде легко реставрувати без демонтажу всього полотна.
6
Бічні ділянки дороги, що примикають до газону, можна оформити бордюром, витриманому в загальному стилі. Найпростіший варіант - викласти бордюр з цегли. Їх можна встановлювати на боці, на торці, під кутом в 45 градусів. Тим же цеглою оформите клумби і рабатки.
7
Спробуйте обрамити дорогу живоплотом. Висаджуйте бузок, шипшина, акацію або інші декоративно листяні і красивоцветущие рослини. При щорічній обрізці вони будуть виглядати дуже ефектно. Жива огорожа добре поєднується з будь-якими типами мощення, проте вона більше підходить для алей, а не для під'їзних доріг.