Як стелити тепла підлога.

Вибір виду теплого статі не є надто вже складним завданням. Незважаючи на очевидну економічну вигідність (з точки зору витрат на опалення) водяного статі , складність його пристрою, ремонту і терморегулювання здатна відлякати кого завгодно. Коли ж справа доходить до вибору статі на електропідігріву, він майже зумовлений. Встояти перед аргументами на користь плівкового статі дуже важко. Занадто багато у нього переваг в порівнянні з кабельними статі мі і термоматов.
Вам знадобиться
  • - термопленка;
  • - тепловідбивна підкладка (пробкові мати, ізолон і т.п.);
  • - електропроводи;
  • - бітумна ізоляція;
  • - изолента;
  • - клейка стрічка;
  • - терморегулятор;
  • - контактні затискачі;
  • - термодатчик ;
  • - розподільна коробка.
Інструкція
1
Плівкові підлоги можуть укладатися практично на будь-яку підставу (бетонне, дерев'яне, керамічне). Воно повинно бути сухим, відносно рівним (нерівність не більше 3-х мм на 1 метр), чистим (мають бути відсутні сторонні предмети, камінчики) .Расстеліте на підлогу підкладку теплоотражающим шаром вгору, попередньо порізавши її на смуги необхідної довжини. Теплоізоляційне покриття не повинно мати складок, зазорів між краями смуг. З'єднайте смуги між собою клеїться стрічкою. Можна припустити стрічку уздовж всього стику, можна обмежитися накладенням локальних скрепляющих містків.
2
Позначте на підлозі місця, де підігрів не потрібно (простір під меблями). Розкроїте термопленку з урахуванням зазначених місць. Число нарізаних смуг повинно бути мінімальним - при дотриманні того умови, що всі смуги рас статі гаются паралельно один одному.
3
Покладіть термопленку на підкладку мідними шинами вниз. Досягніть того, щоб вона лежала на підкладці рівно, без зазорів, складок і перекриттів. З'єднайте смуги один з одним клейкою стрічкою.
4
Підключіть контактні затискачі до мідних шинам. З'єднання здійснюється з одного боку смуг (в однієї стіни) по два контактних затиску на одну смугу. Затискачі можуть мати різну конструкцію у різних виробників термопленки. Здійснюйте підключення згідно з відповідною інструкцією.
5
Підключіть до затискачів проводи. Їх довжини повинно вистачати на те, щоб можна було здійснити підключення до розподільній коробці, яка закріплюється посередині стіни над плінтусом. Проводи повинні ховатися під плінтус - там, де це можливо.
6
Заізоліруйте місця з'єднань. Для цього накладіть на них бітумну ізоляцію, потім звичайну ізоляційну стрічку. Ізоляція повинна покривати не тільки місця з'єднань затискачів і проводів, але всю лінію різу мідної жили разом з срібними контактами, що з'єднують жилу з карбоновими полосамі.Ізоліруйте лінію різу з іншого боку смуг (на протилежній стороні кімнати). Порядок робіт залишається колишнім: спочатку накладається бітумна ізоляція, обертаючись навколо лінії різу, поверх неї - звичайна изолента.
7
Покладіть під плівку термодатчик. Його слід розташувати в зоні, яка віддалена від країв плівки на 150-200 мм. Прилад не повинен рас статі гаться в тому місці, яке піддається значним механічним навантаженням. Щоб він не деформував термопленку, зробіть під нього поглиблення в підкладці.
8
З'єднайте дроти в розподільній коробці таким чином, щоб смуги термоплівки були підключені по паралельній схемі. Закріпіть на стіні вище розподільчої коробки терморегулятор. Підключіть до нього дроти, що йдуть від розподільної коробки і термодатчика.
9
Перевірте якість ізоляції та правильність з'єднань всіх проводів. Встановіть на терморегулятор граничне значення температури в 27-30 ° C. Увімкніть вилку в розетку і перевірте функціонування системи. Якщо все працює нормально - підлога гріється, терморегулятор спрацьовує при досягненні граничної температури - значить, робота зроблена правильно.