Як відремонтувати вентилятор печі ГАЗ.

На автомобілях ГАЗ встановлені шестилопатеві вентилятори радіатора опалювача з пластмасовою крильчаткою. В разі будь-якої несправності потік гарячого повітря припиняється або значно скорочується. Для ремонту цього пристрою цілком достатньо домашніх умов і стандартного набору інструментів.
Вам знадобиться
  • - викрутки з плоским і хрестоподібним лезом;
  • - набір ріжкових і накидних ключів;
  • - ніж, плоскогубці
Інструкція
1
Якщо вентилятор не працює, в першу чергу перевірте проводку на цілісність проводів, щільність посадки їх наконечників. Зачистіть клеми від окислення. При виявленні обриву або пошкодження проводу замініть його, нещільний клему обіжміть.
2
Далі перевірте електродвигун вентилятора. Типові несправності цього агрегату можуть бути: знос або зависання щіток, обрив обмотки якоря, окислення або знос колектора. Способи ремонту: очистіть колектор від окислень або замініть електромотор повністю. Перевірте перемикач обігрівача і замініть несправний.
3
Якщо вентилятор відмовляється працювати на малих швидкостях, перевірте додатковий резистор, дроти, що йдуть від нього і наконечники цих проводів. Згорілий резистор замініть, нещільні клеми обіжміть, несправні дроти замініть, їх наконечники зачистите. Також перевірте справність перемикача отопітеля і замініть його при необхідності.
4
Якщо вентилятор обертається дуже повільно, перевірте його електродвигун і запобіжник мотора. Забруднене або окислів колектор очистіть, а при межвиткового замиканні обмотки якоря або заедании вала якоря в підшипниках замініть електромотор в зборі.
5
Причина підвищеної шумності при роботі вентилятора може полягати в підклинювання ротора електромотора. Зніміть електровентилятор і переконайтеся, що скоби кріплення його фланця НЕ змістилися і не зачіпають ротора. Проверніть ротор вручну і переконайтеся у його вільному обертанні. Якщо вал обертається з заеданием або не обертається взагалі, двигун потребує заміни.
6
Для зняття електровентилятору відкрийте кришку речового ящика на приладовій панелі, відверніть 4 кріпильних гвинта і вийміть речовий ящик разом з кришкою з настановного гнізда. Потім відверніть два гвинти, що кріплять кришку вентилятора і зніміть її з корпуса грубки . Від'єднайте колодку проводів від електродвигуна, зніміть ущільнення проводки і вийміть вентилятор з корпусу грубки .