Як готуватися до вінчання в церкві.

Як правило, люди вінчаються з двох причин. Одні щиро вірять в бога і хочуть укласти свій шлюб не тільки в РАГСі, але і на Небесах. Другі ж слідують моді. Але й ті, й інші повинні знати про те, як підготуватися до вінчання .
Вам знадобиться
  • Весільні костюми, вінчальний набір, весільні свічки, обручки, ікони Спасителя і Богородиці.
Інструкція
1
Виберіть підходящу дату вінчання. Існують канони Руської Православної Церкви, згідно з якими не всякий день підходить для цього обряду. Не можна вінчатися по вівторках, четвергах і суботах, під час постів, Пасхального тижня, святок. Якщо ви погано розбираєтеся в церковному календарі, попросіть допомогти вам у будь церковній лавці або Храмі.
2
Оберіть храм. Вінчання - це платний обряд, і його вартість кожен храм визначає самостійно. Крім того, в кожній церкві - свої правила (тривалість обряду, можливість або неможливість зйомки, місце розміщення гостей і т.д.) Уточнюйте всі подробиці у церковних служителів.
3
Виберіть священика для вінчання. Як правило, їм стає один із служителів обраного вами храму. Але іноді допускається проведення обряду духовним батьком молодят.
4
Підберіть весільні костюми. Вони повинні бути цнотливими і скромними. Плаття нареченої - традиційно білого кольору.
5
Підготуйте вінчальний набір. Ви можете купити його в церковній лавці або зібрати самостійно. В нього входять хусточки для нареченого і нареченої, хусточки для свічок, рушник під ноги. Так само знадобляться вінчальні свічки, обручки, ікони Спасителя і Богородиці.
6
Подбайте про технічні моменти. Тримати вінці над головами нареченого і нареченої досить складно. По-перше, вони досить важкі. По-друге, тримати треба впродовж довгого часу. Тому ні в якому разі не покладайте цей обов'язок на свідка. Вінці повинні тримати хрещені чоловіки.
7
Пройдіть підготовчі обряди - сповідь і причастя. Перед сповіддю необхідний триденний піст. Щоб під час обряду не виникло складнощів, проконсультуйтеся попередньо зі священиком або почитайте відповідну літературу. Напередодні вінчання відмовтеся від сексу.
Пара, яка вирішила піти на вчинення такого обряду, повинна чітко усвідомлювати свої наміри і бути щирими один з одним. Це досить значуще і урочиста подія. Тому до нього слід підійти відповідально і підготуватися заздалегідь, в тому числі і морально.
Інструкція
1
Важливо знати те, що вінчання не прийнято здійснювати в дні дотримання будь-якого церковного поста. Сприятливі дати для проведення цього обряду найкраще уточнити в церкви, так як календар змінюється з року в рік.
2
Перед вінчанням обов'язково потрібно відвідати храм, причаститися і сповідатися. Зазвичай батюшка після розмови з парою пропонує їм почитати певні молитви, відвідати службу і пр.
3
Якщо у людей, що зібралися з'єднати один одного узами шлюбу, немає ніяких перешкод провести обряд вінчання, можна продовжити підготовку до нього і вибрати храм, в якому пройде цю подію. До вибору храму зазвичай приступають завчасно: за два-три тижні до самого обряду. Це робиться для того, щоб служителі церкви також час на пояснення процесу проходження обряду вінчання, визначення місця розташування запрошених гостей, можливість зйомки вінчання на фотоапарати і відеокамери.
4
Додатково можна замовити хор, дзвін. Ці послуги платні і ціни залежать від храму, в якому буде проводитися церемонія. Іноді обряд вінчання проводять не в храмі, а в іншому місці (це може бути пов'язано з хворобою одного із наречених).
5
При організації даного заходу буде надана можливість самої майбутньої подружній парі вибрати собі священика, який проведе обряд. Вибір можна буде зробити з числа священнослужителів храму, в якому пройде вінчання, або це може бути священик з іншого приходу, але обов'язково ще не прийняв чернечий обітницю.
6
Одяг венчающихся повинна символізувати чистоту, невинність, скромність, лагідність. Сукня нареченої має бути білого кольору.
7
Брач під час обряду будуть потрібні обручки, спеціальні свічки, використовувані при проведенні церемонії вінчання, хусточки під свічки, рушник (рушник) з тієї ж тканини що і хусточки і відповідні обряду вінчання ікони.
8
При замовленні фото-і відеозйомки знадобиться благословення батюшки. Слід також уточнити, в яких місцях дозволена зйомка. Звичайно ж фотограф повинен бути професіоналом, так як в храмах досить незвичайне освітлення.