Як визначити рік випуску за серійним номером.

Деякі автовласники піддають сумніву відомості про годе випуску автомобіля, зазначені в паспорті транспортного засобу (ПТС). Особливо це питання хвилює тих, хто здобуває нові транспортні засоби на початку року через дилерські центри. У автосалонів, вважають вони, існує домовленість з митними пунктами: на ті автомобілі, що не були продані в минулому році, дилери отримують нові ПТС із зазначенням «свіжого» року випуску. Чи так це насправді чи всього лише чергова байка автопрому?
Інструкція
1
Уточніть серійний номер автомобіля. Він зазначений в лицьовій частині ПТС в рядку «1.Ідентіфікаціонний номер (VIN)». Ідентифікаційний номер (VIN) складається з 17 символів (арабських букв і цифр), які умовно поділені на три частини: світовий індекс виробника, описова частина і вказівна частина.
2
Перші три символи VIN, які можуть бути як тільки буквами, так і буквами і цифрами, є світовим індексом виготовлювача (від англ. WMI -) і визначають географічну територію, код держави і код виробника автомобіля. Описова частина VIN (VDS) включає в себе шість символів і позначає модель транспортного засобу відповідно до документацією заводу-виготовлювача. Вказівна частина VIN (VIS) містить вісім символів: перші чотири - букви або цифри, останні чотири - тільки цифри. Вказівна частина VIN містить інформацію про годе випуску і порядковому номері транспортного засобу, отриманому при виході з заводського конвеєра.
3
Рік випуску транспортного засобу позначений першим символом указательной частини серійного (ідентифікаційного) номера. Простіше кажучи - десятий символ від початку чи восьмий з кінця VIN: WVWZZZ1KZBW321177. Розшифрувати вказаний символ можна за таблицею (Додатку №2 «Положення про паспорти транспортних засобів та шасі транспортних засобів» за адресою: http://base.consultant.ru/cons/cgi/online.cgi?req=doc;base=LAW ; n = 112220). У наведеному прикладі WVWZZZ1KZBW321177 символ «В» позначає 2011 випуску.
4
Слід зазначити, що деякі автовиробники відступають від загальноприйнятих стандартів присвоєння VIN-коду. Наприклад, автозаводи США і концерн Ford позначають рік випуску на місці одинадцятого символу VIN.
Антиквари не дуже полюбляють приймати годинник на комісію, за винятком тих, які мають хоч якусь художню або історичну цінність. Однак визначати цінність і рік випуску годин , які ви знайшли в бабусиному скриньці, потрібно з великою обережністю, щоб не продати за копійки дійсно варту річ.
Інструкція
1
Спробуйте спочатку визначити рік випуску годин самостійно. Уважно огляньте годинник з боку циферблата. Подивіться, чи немає на ньому, крім назви фірми-виробника, ще яких-небудь відміток, в тому числі і відомостей про рік е випуску. Якщо годинник радянського виробництва, але ім'я виробника написано латинськими літерами, то, швидше за все, вони були зроблені на експорт, тобто, починаючи приблизно з 60-х рр. XX століття (раніше годинник за рубіж практично не поставлялися, за винятком годин Углічанского заводу «Чайка»).
2
Огляньте задню кришку годин . Перепишіть серійний номер. По ньому можна буде навести довідки про годинник вашої марки, звернувшись на один з годин их форумів інтернету (наприклад, на сайті www.watch.ru). Серійний номер дозволить вам і поспілкуватися з майстрами- годин щиками, що не демонструючи до пори, до часу саму річ. На задній кришці годин деяких японських фірм вказується або місяць і рік (по 1-2 цифри), або число, місяць і рік повністю.
3
Якщо у вас в руках старовинний годинник з відкидною кришкою, то іноді на її внутрішній стороні теж можуть бути накреслені цифри або букви, які допоможуть вам визначити рік випуску.
4
Якщо годинник кварцові, акуратно відкрийте задню кришку і вийміть батарейки. Якщо механічні, дочекайтеся, поки вони встануть, щоб незграбним рухом не пошкодити внутрішній устрій. І тільки потім відкривайте кришку.
5
Подивіться, чи немає яких знаків або клейма на внутрішній поверхні задньої кришки. Озбройтеся лупою і ретельно досліджуйте годин ой механізм, намагаючись ні до чого не доторкатися. Якщо ви не виявили серійний номер на зворотній стороні годин , ймовірно, його вибили на механізмі. Крім того, багато майстрів минулих років, роблячи годинник на замовлення, обов'язково ставили всередині особисте клеймо. Це теж може вам допомогти у визначенні рік а випуску вироби.
6
Якщо самостійно рік випуску годин визначити не вдалося, зверніться до антикварам і годин их справ майстрам за консультацією. Будьте обережні і, щоб уникнути обману, зробіть краще декілька фотографій годин з усіх боків (в тому числі і механізму) і продемонструйте їх фахівцям.