Як переглянути стереокартинки.

Відеоряд або окремі малюнки, які при перегляді створюють ефект об'ємного зображення, називаються стереообладнанням. Перегляд стереокартінок без спеціальних засобів може стати непоганою тренуванням для очей.
Інструкція
1
Стереозображення може бути створене методом подвійного фотографії. Робиться два знімка об'єкта зі зміщенням об'єктива на відстань, рівну відстані між очима людини. Помістіть слайд, що з двох фотографій, в стереоскоп - прилад з двома окулярами. Ви побачите об'ємне зображення без жодних зусиль.
2
Можна обійтися без спеціального обладнання. Відкрийте на екрані монітора стереофотографія або розмістіть знімки впритул один до одного. Піднесіть до кордону між фотографіями олівець і сфокусуйте на ньому погляд. Починайте повільно наближати олівець до очей. Виникає ілюзія, ніби між двома зображеннями з'явилося третє, об'ємне.
3
Наближайте олівець до обличчя доти, поки третя картинка за шириною не зрівняється з реальними фотографіями. Тоді починайте так само повільно переміщати олівець назад і вперед, не відриваючи від нього погляду. Розмір картинки мінятиметься. Коли у вас вийде чітко розглянути стереозображення, прибирайте олівець.
4
Можна досягти стереоефекту, якщо при зйомках застосовувати цветофільтров. Один знімок робиться через синій або зелений фільтр, другий - через червоний. Розглядайте слайд через двоколірні окуляри, з червоним і синім (зеленим) склом, щоб отримати ілюзію об'ємного зображення.
5
Ще один метод створення стереокартінок - використання повторюваних візерунків. Щоб помітити стереоефект, доведеться потренуватися.
6
Поставте вказівний палець між зображенням і очима приблизно посередині. Дивіться на палець, що не фокусуючи погляд, поки вам не здасться, що пальців стало два. Повільно прибирайте руку, не відводячи погляду від точки, куди він був направлений. Після цього, можливо, ви побачите, що зображення стало стереоскопічним.
7
Постарайтеся розглядати зображення «кросом», тобто так, щоб ліве око бачив правий елемент повторюваного візерунка, і навпаки. Чи не напружуйте очні м'язи, погляд повинен бути злегка «плаваючим».
8
Помістіть перед собою стереокартинки або відкрийте зображення на екрані. Сфокусуйте погляд на точці позаду картинки, що не вдивляючись у візерунки. Після декількох тренувань вам вдасться побачити стереозображення.