Як скласти резюме.

У пошуках роботи громадянин повинен скласти свою резюме . Більшість роботодавців вимагає його наявність для представлення повної картини про ділові якості працівника. Резюме не має уніфікованої форми, але в ньому мають бути присутні обов'язкові реквізити та рекомендовані дані про претендента.
Вам знадобиться
  • - документ, що засвідчує особу;
  • - трудова книжка;
  • - документ про освіту;
  • - аркуш формату А4;
  • - ручка.
Інструкція
1
Назва резюме писати не передбачається. Впишіть на аркуші формату А4 ваше прізвище, ім'я, по батькові відповідно до документа, що засвідчує особу. Вони і будуть вважатися заголовком даного документа. Вкажіть номер вашого контактного телефону, адресу електронної пошти. Роботодавець повинен мати всі ваші контактні дані, щоб зв'язатися з вами в тому випадку, коли ви зацікавите його як працівник.
2
Напишіть підлогу (чоловічий, жіночий). Якщо фірма, куди ви відправляєте своє резюме , займається розповсюдженням товарів, послуг, то даний пункт є досить важливим, і роботодавець звертає на нього особливу увагу. Вважається, що чоловіки добре розбираються в техніці, електротовари, їм роботодавець віддасть найбільшу перевагу. До того ж, чоловіки менш прив'язані до сім'ї, вони рідше йдуть на лікарняний. Якщо компанія займається розповсюдженням товарів для жінок або дитячих товарів, то жінка буде мати більше шансів отримання в якості роботи вакантну посаду.
3
Вкажіть ваш вік. Вважається, що громадяни віком до тридцяти років більш активні і легко навчаються. Молоді фахівці мають більше переваг.
4
Будьте короткі, лаконічні, акуратні, не пропустіть важливу інформацію, але і не перевантажуйте резюме зайвими відомостями. Обов'язково вкажіть мету вашого резюме . В даний розділ можуть входити назви посад, на які ви претендуєте, або найменування сфери діяльності, за якою у вас є досвід роботи.
5
Напишіть у зворотному хронологічному порядку інформацію про колишніх місцях роботи, починаючи з останнього. Вкажіть дати прийому/звільнення, назви організацій, посад. Впишіть прізвище вашого безпосереднього керівника і номер його контактного телефону. Коротко опишіть ваші посадові обов'язки, досягнення на даній посаді, якщо такі є. Вкажіть причину звільнення з останнього місця роботи. Якщо у вас є досвід роботи на аналогічній посаді, то ви будете мати більше шансів.
6
Вкажіть відомості про вашу освіту. Впишіть період навчання, повне найменування навчального закладу, назва професії, спеціальності. Якщо ваша освітня діяльність має пряме відношення до тієї вакансії, на яку ви претендуєте, то отримати дану роботу ваші шанси зростають.
7
Опишіть ваші ділові та особистісні якості. Вкажіть гідності (відповідальність, цілеспрямованість, комунікабельність, старанність) і недоліки, які мають бути незначними і не псувати загального враження про вас як про фахівця.