Як встановити насосну станцію на дачі. насосна станція Як встановити.

Якщо на дачі відсутнє центральне водопостачання, то можна пробурити свердловину або вирити колодязь і встановити насосну станцію. Монтаж насосної станції вкладається в кілька етапів і полягає в безпосередній установці самої станції, прокладці труб, подсоединению кранів та електроживлення.
Вам знадобиться
 • - труби (металопластикові або залізні);
 • - захисний механізм від сухого ходу (якщо його немає в моделі насосної станції);
 • - кран;
 • - стрічка ФУМ або лляна нитка;
 • - приймальний і зворотний клапан;
 • - розетка;
 • - кабель;
 • - кріпильні болти.
Інструкція
1
Перш ніж проводити монтаж, підготуйте все необхідне. Купіть металопластикові або залізні труби, електричний кабель, довжиною від електрощита до місця установки розетки, до якої будете підключати станцію. Насосна станція не є потужним і енергоємним обладнанням, тому кабель купуйте перетином 1,5 квадрата, цього буде цілком достатньо. Розетку купуйте із заземленням потужністю 25 Ампер.
2
Якщо на вашій насосної станції, яку ви придбали для установки, немає захисту від сухого ходу, приймального і зворотного клапана, то це обладнання купите додатково, так як насос не можна запускати без контрольних приладів. Хоча сучасні насосні станції обладнані всім необхідним, і купувати щось додатково немає ніякої необхідності. Для монтажу також буде потрібно стрічка ФУМ або лляна нитка і додаткові кріпильні болти довжиною 150 мм.
3
Перед монтажем прочитайте інструкцію по установці насоса. Виробляєте всі роботи згідно з описом, яке дає необхідні відомості по безпосередньому монтажу та запуску.
4
Установку насоса здійснюєте безпосередньо близько свердловини. Якщо ви ставите станцію, яка буде качати воду з колодязя, то проводите установку на максимально близькій відстані до джерела води.
5
Закріпіть насос на жорсткій основі, прикрутіть до основі кріпильними болтами. При вібрації станція не повинна пересуватися.
6
Далі зробіть монтаж водопровідних труб і кранів, а також встановіть розетку і проводку. Розетку з'єднайте з заземленням. Всі з'єднання водопровідних труб робіть максимально надійно. Усі станції працюють при наявності вакууму, і якщо буде підсос повітря, то насоси не буде самостійно вимикатися.
7
Якщо насос має зворотний, приймальний клапан і захист від сухого ходу, то достатньо з'єднати приймальний вихід зі свердловиною, а зворотний - з водопроводом. Якщо клапанів немає, то зворотний клапан встановіть на виході свердловини, а на усмоктувальної магістралі встановлюйте приймальний клапан.
8
Захист від сухого ходу встановіть між всмоктуючої магістраллю і прийомним клапаном. Всі з'єднання ізолюйте льняною ниткою або стрічкою ФУМ.
9
В останню чергу відрегулюйте тиск подачі води і всмоктування. Всі регулювання повинні відповідати інструкції від виробника. Залийте в накопичувальний резервуар воду, закрийте пробку, відкрийте крани і включіть насос в розетку. У подальшому вам не потрібно постійно включати або відключати насосну станцію, так як вона буде працювати в автоматичному режимі.
Обладнання свердловини і установка насосної станції найбільш оптимальний варіант для використання води в місцях відсутності центрального водопроводу. Підключивши до свердловині насосну станцію, ви будете мати можливість користуватися водою як при центральному водопостачанні. Причому оплачувати вам потрібно буде тільки електрику споживане насосом.
Вам знадобиться
 • -труби
 • -муфти
 • -лет ФУМ
 • -Захисний механізм від сухого ходу
 • -кран
 • -приймальне клапан
 • -зворотний клапан
Інструкція
1
Якщо ви далекі від встановлення подібного обладнання, то краще довірте це професіоналам. Чи не правильна установка і запуск насоса може привести до його поломки, внаслідок чого гарантії на нього ви позбудетеся. Якщо ви все-таки вирішили встановлювати насос самостійно, то уважно ознайомтеся з інструкцією по установці і запуску насосних станцій.
2
Перш ніж встановити насос на постійне місце переконайтеся, що всі деталі, які повинні обертатися, не заблоковані. Для цього акуратно зніміть кожух і перевірте обертання вала. Якщо він обертається насилу, то проверніть його за допомогою викрутки. Не забувайте, що насос на гарантії і порушувати цілісність пломб строго заборонено.
3
Підготуйте жорстке підставу для закріплення на ньому насоса. Це необхідна умова, тому що при роботі насос вібрує і буде зсуватися, що може пошкодити сполукам в трубах.
4
Встановіть насос в сухому, добре провітрюваному приміщенні в максимальній близькості від свердловини. Діаметр подключаемого трубопроводу повинен бути більше ніж патрубок у насоса.
5
Якщо в моделі вашого насоса не передбачена установка від захисту сухого ходу, то придбайте її додатково. Запускати насос без даного обладнання не можна.
6
Якщо стовп води в свердловині знаходиться на глибині перевищує 4 метри, додатково встановіть в магістралі всмоктування приймальний клапан.
7
Також на магістралі подачі води потрібно встановити зворотний клапан.
8
З'єднувати трубопровід необхідно вакуумним способом, щоб не було підсмоктування повітря. В іншому випадку насосна станція не відключатися, і з крана постійно виходитиме повітря разом з водою.
9
Труби встановлюйте з металопластику. Пластмасові труби до насосної станції НЕ під'єднують.
10
Перш ніж запустити насос відрегулюйте тиск в гідравлічному баку, підключіть прилад захисту від сухого ходу і випустіть повітряні пробки, що утворилися в системі в процесі установки, включивши кран.