Вітаміни та продукти харчування, в яких вони містяться.

Вітаміни - це те, що необхідно кожен день, те, що допомагає підтримувати імунітет, здоров'я і красу, те, що забезпечує запобігання багатьох захворювань. Основним джерелом вітамінів є їжа. Вони роблять повсякденний раціон не тільки смачним, але і корисним.
Вам знадобиться
  • Продукти з високим вмістом вітамінів А, групи В, С, D, E, K, PP, H, F, P.
Інструкція
1
Вітамін А (ретинол) необхідний для нормального обміну речовин, сприяє формуванню кісток і зубів, уповільнює процес старіння. Основними джерелами цього вітаміну є печінка і риб'ячий жир. Трохи менше його міститься у вершковому маслі, яєчних жовтках, молоці й вершках. Також він входить до складу зелених і жовтих овочів, бобових, трав.
2
Вітаміни групи В (B1, B2, В5, В6, В9, В12) роблять благотворний вплив на нервову систему, покращують циркуляцію крові, є антиоксидантом і захищають організм від руйнівного впливу алкоголю і тютюну, забезпечують нормальне Протягом окислювально-відновних процесів, благотворно впливають на слизові оболонки травного тракту, стимулюють виробництво гормонів наднирників, покращують засвоєння інших вітамінів, беруть участь в обміні жирів, вуглеводів і амінокислот. Велика кількість цих вітамінів міститься в дріжджах, листових зелених овочах, горосі, вівсяній і гречаній крупах, горіхах, жирній свинині, рибі, яйцях, м'ясних і молочних продуктах, ікрі.
3
Вітамін C (аскорбінова кислота) є потужним антиоксидантом, нормалізує згортання крові і кровотворення, збільшує стійкість до інфекцій, за деякими даними є профілактикою ракових захворювань. Велика кількість міститься в продуктах рослинного походження. У першу чергу в цитрусових, зелених листових овочах, капусті різних сортів, чорній смородині, болгарському перці, суниці, помідорах, яблуках, обліписі, шипшині, картоплі "в мундирі".
4
Вітамін D (кальциферол) забезпечує нормальний ріст і розвиток кісток, попереджає рахіт, регулює мінеральний обмін і сприяє відкладенню кальцію. Головним джерелом цього вітаміну є продукти рослинного походження, насамперед петрушка, хвощ, люцерна, кропива. У тваринній їжі найбільше його міститься в яєчному жовтку, вершковому маслі, сирі, риб'ячому жирі, ікрі і молочних продуктах.
5
Вітамін E (токоферолу ацетат) перешкоджає утворенню тромбів, бере участь у синтезі гормонів, підтримує імунітет, забезпечує нормальний розвиток і функціонування мускулатури. Міститься в рослинних оліях, горіхах, листових зелених овочах, злакових, бобових, яєчному жовтку, печінці та молочних продуктах.
6
Вітамін К (синтетичний фитоменадион) сприяє формуванню та відновленню кісток, необхідний для нормального перебігу окисно-відновних процесів в організмі. Головними джерелами цього вітаміну є зелені томати, шипшина, шпинат, капуста, кропива, злаки.
7
Вітамін PP (нікотинова кислота, ніацин; нікотинамід (nicotinamidum) активно бере участь у процесі обміну речовин, регулює окислювально-відновні процеси в організмі. Велика кількість міститься в яловичої печінки, дріжджах, брокколі, моркви, помідорах, яйцях, арахісі , молоці, свинині, злаках, а також травах.
8
Вітамін F часто називають антихолестеринові вітаміном, він бере участь у синтезі жирів, впливає на сперматогенез, стимулює імунітет, сприяє загоєнню ран. Найбагатшими джерелами цього вітаміну є рослинні масла, авокадо, горіхи.
9
Вітамін Р (біофлавоноїди) схожий з аскорбіновою кислотою, тому міститься в основному в тих же продуктах, що і вітамін С.
Зверніть увагу
Зміст вітамінів в продуктах може змінюватися під впливом ряду факторів: При термічній обробці продукти втрачають від 25% до 90-100% .Овощі і фрукти без шкірки містять значно менше вітамінов.Храненіе в металевому посуді, висушування, заморожування продуктів значно знижує кількість містяться в них вітамінів.