Як підключати конденсатор.

Силові конденсатори в області автозвуку давно зайняли статус невід'ємного аксесуара для потужної звукової системи. Крім поліпшення звукових характеристик, вони дозволяють полегшити роботу акумулятора при холодному пуску двигуна.
Вам знадобиться
  • - Викрутка;
  • - торцевій шестигранний ключ;
  • - молоток;
  • - електричні роз'єми;
  • - изолента або термоусадка ;
  • - плоскогубці;
  • - лампочка на 12В.
Інструкція
1
Встановіть конденсатор недалеко від потужного підсилювача. Мета - отримати мінімальну відстань між живильними клемами підсилювача і електродами конденсатора. Враховуйте немаловажний момент, щоб в процесі експлуатації машини, не можна було навіть випадково закоротити клеми конденсатора, т.к. це може привести до пошкодження конденсатора або до пожежі.
2
Відміряйте необхідні довжини що живлять проводів між конденсатором і підсилювачем. Щоб силова проводка вийшла максимально надійна, зробіть з'єднання без розрізу проводів. Для цього розмітьте з кінців плюсового і мінусового провідників ті довжини, які у вас вийшли в результаті вимірів, поставте мітки за допомогою маркера. Зробіть припуск 5 см на розділку ізоляції. Для під'єднання до конденсатора, хвостовики на його коннекторах повинні бути товще, в них провід буде складний вдвічі, тому підберіть відповідні роз'єми.
3
Зачистіть кінці проводів, насадите на них конектори і обіжміть спеціальним інструментом, на крайній випадок, обтиск можна виконати за допомогою лещат. Якщо немає ні того, ні іншого, зачеканьте коннектор з проводом за допомогою молотка. Для цього покладіть кінець дроту з насадженим на нього коннектором на якусь балку і наносите удари молотком по конектору, щоб затиснути в ньому провід. Намагайтеся не бити по вушку, т.к. від якості її поверхні буде залежати якість електричного контакту.
4
Зачистіть ізоляцію по мітках, раніше нанесеним маркером. Видаліть приблизно 2 довжини ізоляції, які ви видаляли з кінця проводу, складіть провід в цьому місці навпіл, для кращого результату, стисніть місце згину плоскогубцями і насадите на нього коннектор для конденсатора. Обіжміть його таким же способом, як ви робили в попередньому кроці, і виконайте цю операцію з другим проводом.
5
За допомогою ізоляційної стрічки або термозбіжної трубки підходящого розміру ізолюйте хвостовики конекторів. Бажано підібрати ізоляцію за кольором, щоб мінусові дроти позначалися чорним кольором, а плюсові - червоним.
6
Підключіть підсилювач і конденсатор, дотримуючись полярності. Зверніть увагу, що силові дроти повинні підходити до конденсатора, а потім до підсилювача. За допомогою торцевого шестигранного ключа затягніть болти на клемах конденсатора і за допомогою викрутки, закріпіть живлять дроти в колодці підсилювача.
7
Після закінчення монтажу, зарядите конденсатор, щоб підключити силову проводку до акумулятора. Для цього, підключіть мінусовій провід до кузова автомобіля і візьміть будь-яку лампочку на 12В, підключіть її в розрив між плюсом акумулятора і плюсовим проводом підсилювача. Вона загориться, але незабаром згасне. Це значить, що конденсатор зарядився, і плюсової провід можна підключати до акумулятора.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DfbcdpEPdtk
Після установки в машині потужної аудіосистеми з підсилювачем низької частоти і сабвуфером, під час прослуховуванні музичних композицій на повній гучності найчастіше спостерігаються такі явища, як миготіння фар та спотворення звуку низької частоти, звані - кліппінгом.
Вам знадобиться
  • - конденсатор,
  • - відрізок ізольованій електропроводки - 1 м.
Інструкція
1
З метою ліквідації зазначених проблем рекомендується підключити в ланцюг електроживлення аудіосистеми додатковий конденсатор . А якщо продовжувати подальшу експлуатацію, ігноруючи відбуваються явища, без додаткової ємності, то це може привести до поломки пристроїв відтворення звуку.
2
Необхідно пам'ятати, що конденсатор має здатність згладжувати короткочасні перепади напруги в ланцюзі живлення радіоапаратури, призначеної для установки в автомобілі, та працює в режимі максимальної гучності.
3
Розрахунок ємності електролітичного конденсатор а, необхідного для включення в ланцюг електроживлення автомобільної аудіосистеми, здійснюється за формулою: 1 кВт = 1 Фараді.
4
Тобто, якщо підсилювач низької частоти володіє вихідною потужністю, рівної 500 ват, то для нього буде потрібно конденсатор , ємність якого дорівнює 0,5 ф. Проте можливо і дворазове збільшення ємності, що вітається фахівцями з автозвуку.
5
Перед підключенням конденсатор а, його необхідно попередньо зарядити, і тільки після цього він, в зарядженому стані, включається в ланцюг харчування підсилювача. Чим коротше будуть дроти при підключенні конденсатор а - тим краще. Не забудьте також дотримуватись полярності при Припаювання проводів до зазначеної радіодеталі.
6
Електролітичний конденсатор , включений в систему електроживлення автомобільної аудіосистеми, забезпечує автовласника не тільки високоякісним звуком, але також запобігає можливим поломки пристроїв відтворення звуку.