Як просувати аптеку.

Аптечний ринок розвивається швидкими темпами. Тому вихід на нього може супроводжуватися певними труднощами. Щоб подолати їх і завоювати свого покупця, потрібно приділяти увагу просуванню свого бізнесу, створення іміджу, взаємодії із засобами масової інформації.
Вам знадобиться
  • - гроші.
Інструкція
1
Визначте свою цільову аудиторію. Як правило, аптеками користуються люди всіх верств населення: і пенсіонери, і робітники, і службовці, і студенти. У них може бути різний рівень доходу, сімейний стан, уподобання, інтереси і т.д. Зробити всіх їх своїми покупцями просто неможливо. Потрібно обмежити певну сукупність людей, на яку і будуть спрямовані всі рекламні та PR-активності.
2
Визначте бюджет. Кампанії по просуванню бізнесу розрізняються не тільки за спрямованістю, але і за вартістю. Чим більше грошей ви готові заплатити, тим більше широке висвітлення може отримати аптека. Однак це не означає, що дорога рекламна кампанія буде ефективніше. Велике значення тут відіграє професіоналізм і компетентність фахівців, яким ви доручаєте просунути аптеку . Рамки бюджету повинні бути строго визначені, щоб, виходячи з них, планувати способи PR.
3
Оберіть канали комунікації, виходячи з особливостей і переваг вашої цільової аудиторії. Якщо ви позиціонуєте себе як соціальна аптека з пільгами і знижками, то, швидше за все, вашими клієнтами будуть люди з низьким рівнем доходу. У такому випадку розумно розміщувати рекламу в метро, в спальних районах, в газетах і т.д. Якщо ж ви просуваєте аптеку преміум-класу, то про рекламу в громадському транспорті можна забути, тому ваша ЦА здебільшого пересувається на машинах.
4
Організуйте спеціальні заходи для журналістів. Спілкування з ними допоможе налагодити контакти з редакціями різних ЗМІ. Влаштуйте прес-тур, конференцію, екскурсію і т.д. Головне, щоб їм було цікаво. Якщо ж ви вважаєте, що вам це не потрібно, то ваші статті будуть розміщуватися на платній основі.
5
оповіщати своїх потенційних споживачів про знижки та спеціальні пропозиції, придумуйте свята для дітей і дорослих. Можна провести конкурси, призами якого будуть карти постійного покупця, бонусні, накопичувальні і т.д.
6
Беріть участь в спонсорських програмах. Як правило, це висвітлюється в ЗМІ та привертає увагу громадськості. Головне - виділятися на фоні інших компаній, пропонувати в своєму образі щось унікальне, і при спілкуванні з пресою робити на це акцент.