Що таке астрономія.

У глибоку давнину люди дивилися на небо, і всі космічні об'єкти ділили на три групи: Сонце, Місяць і зірки. За їхніми уявленнями Земля була центром всесвіту: плоска, стоїть на трьох китах (слонах, черепахах) і накрита скляним ковпаком (небозводом). Тоді, крізь гущавину невігластва і релігійного фанатизму, почала пробиватися одна з найдивовижніших і захоплюючих наук - астрономія .
Інструкція
1
Астрономія - наука про небесні об'єктах, їх будову і цілком про всесвіт. Вона була необхідна мореплавцям і звичайним людям для орієнтації по сторонах світу, для визначення часу доби. Зачатки цієї науки можна простежити в культурі Стародавнього Єгипту, Китаю, Мезоамерики, Вавилона і др.В стародавні часи основою астрономічних уявлень був геоцентризм, тобто практично все людство вважало, що центром всесвіту є Земля, а Місяць, Сонце і зірки обертаються навколо неї. Також вважалося, що Земля нерухома. Основоположниками цієї теорії були Птолемей (II ст. Н. Е.) І Аристотель (IV в. До н. Е.). Для того щоб довести зворотне, знадобилися сотні років.
2
Першим, хто назвав теорію геоцентризму помилковою, був Микола Коперник. Учений, що жив в XIV-XV вв., Висунув приголомшуючу в той час теорію гелиоцентризма. Він припустив, що Земля - лише одна з планет, що обертаються навколо Сонця. Обертається навколо своєї осі і висить в просторі «не спираючись ні на що». У нову теорію прекрасно вписалися поняття зміни часу доби, пори року, а також такі явища як сонячні і місячні затемнення. Микола Коперник помер від інсульту у віці 70 років, зробивши справжній переворот в науке.Его учня і послідовника Джордано Бруно пощастило менше. У своїх умовиводах він пішов набагато далі свого попередника. Джордано Бруно дійшов висновку, що Сонце - одна з безлічі зірок у всесвіті. Що інші зірки - теж сонця, навколо яких можуть обертатися планети. Він припустив, що на деяких планетах (як на Землі) існує життя, можливо, разумная.За свої гіпотези, що суперечать уявленням церкви, великий учений, мученик науки Джордано Бруно 17 лютого 1600 був живцем спалений на багатті.
3
У 1608 році голландським винахідником Іоанном Ліпперсгейем був придуманий прилад, що дозволяє спостерігати за небесними тілами. Винахід назвали зорової трубою, а пізніше телескопом. Ця подія стала своєрідною точкою відліку астрономії, як науки. Сонячні та місячні затемнення, комети і «падаючі зірки» перестали бути джерелами суеверій.В 1609 Галілео Галілей винайшов свій телескоп і підтвердив теорію Коперника про те, що планети обертаються навколо Сонця. В свій телескоп він побачив міріади зірок і підтвердив слова Коперника і Джордано Бруно - всесвіт нескінченна. Однак так само як і Бруно, він став жертвою інквізиції. Під загрозою знаменитих «душеочіщающіх» тортур, Галілео Галілей відрікся від своєї теорії і від вчення, але до кінця своїх днів залишався вірним своїм ідеям. Легенда свідчить: після того як Галілей зачитав офіційне зречення від єретичних поглядів, він піднявся з колін і вимовив «і все таки вона крутиться» ...
4
Йшли роки, астрономія залишалася наукою теорії, і лише в XX столітті з розвитком нової галузі - космонавтики, астрономія стала наукою практики. Супутники, наукові станції, перші люди, що побували в космосі, внесли неоціненний, колосальний вклад в уявлення про світ, в якому живе людство.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=X-0Lzezbwmc