Як створити свій банк.

В даний час відкрити новий комерційний банк дуже і дуже непросто, і тому є об'єктивні причини. По-перше, банків створено вже немало, що житель великого міста може помітити неозброєним оком, і конкуренція в цій сфері велика. По-друге, вимоги Центрального Банку, слідувати яким повинен бажаючий створити нову кредитну організацію, останнім часом стали особливо жорсткими. Але, незважаючи на ці обставини, офіційний шлях для реєстрації банку існує і відкритий для бажаючих.
Вам знадобиться
  • Статутний капітал в розмірі 5 мільйонів євро
  • Установчий договір (ТОВ, ВАТ, ЗАТ), статут і бізнес-план банку
  • Площа, відповідна вимогам до приміщень під кредитні організації
  • Кандидатури на посади топ-менеджерів банку
Інструкція
1
Оцініть свої можливості об'єктивно і дайте відповідь на питання про те, чи не виявиться для вас процедура реєстрації марною тратою часу і грошей. Потрібно бути впевненим, що ви і ваші партнери (співзасновники) в своєму розпорядженні засобами, необхідними для оплати статутного капіталу, а вони еквівалентні сумі в п'ять мільйонів євро. Друга умова з числа найбільш важливих - всі засновники (як фізичні, так і юридичні особи) не просто повинні мати хорошу репутацію (відсутність судимості за економічні злочини, виконання обов'язків перед бюджетом), а й підтвердити це документально. Необхідно підтвердити і законне походження коштів, що склали статутний капітал.
2
Вирішіть, якщо вважаєте, що все ж володієте такими можливостями, яку організаційно-правову форму матиме ваша кредитна організація. Це може бути як акціонерне товариство (відкрите чи закрите), так і товариство з обмеженою відповідальністю. Потім підберіть для нового комерційного банку назву, підпишіть зі своїми компаньйонами установчий договір, розробіть статут і бізнес-план банку.
3
Приступайте тепер до процедури реєстрації, подайте відповідну заяву в місцеве установа Центрального Банку, приклавши до нього пакет обов'язкових документів. Серед них - установчий договір, статут, бізнес-план, документи, що містять відомості про засновників і майбутніх керівників банку, документи, що підтверджують права на використання приміщення, в якому розташується банк і підтверджують відповідність його всім вимогам, що пред'являються до приміщень для кредитних організацій. Крім того, необхідно буде сплатити держмито і ліцензійний збір, а документи про їх оплату також надати разом із заявою.
4
Проведіть оплату статутного капіталу банку в повному розмірі, поки не минув місяць після реєстрації організації в державному реєстрі юридичних осіб (про факт реєстрації засновникам повідомляють органи Центробанку). Потім надайте в органи Центрального Банку платіжні документи, що засвідчують факт повної виплати. Після проходження процедури держреєстрації та отримання ліцензії діяльність банку вважається законною.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZLMjrDvXRx8
Корисна порада
При виборі назви для банку важливо, щоб таке ж «ім'я» не виявилося у вже існуючій «кредитної організації», тому про всяк випадок направте в Центробанк запит перед тим, як підпишете установчий договор.Помніте, що зареєстрований вами банк має право здійснювати тільки ті операції, які вказані в його ліцензії - варто додати до них щось ще «від себе», як ця сама ліцензія буде відкликана.