Як правильно скласти прайс-лист. Як самому зробити прайс лист.

Практично кожна компанія, що займається торгівлею, має свій прайс-лист . Адже він є самим простим і недорогим способом поширення інформації про товари і послуги. Прайс можна роздавати потенційним покупцям на презентаціях, виставках, можна відправляти поштою і т.д. Правильно складений прайс-лист - це важлива складова для збільшення обсягу продажів.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - принтер.
Інструкція
1
Спочатку оформите шапку прайс-лист а, в якій вкажіть всю контактну інформацію про фірму: назва компанії, її юридичний та виробничий адреса, контактні телефони, адреси електронної пошти та сайту в інтернеті. При бажанні вкажіть номер стільникового телефону менеджера з продажу або прикріпіть візитну картку з його даними. Крім того, в шапці повинно бути зазначено, для якого товару або послуги складений прайс-лист , і хто виробник. Наприклад, комплектуючі для меблів, виробник - фабрика «Фурнітура».
2
Далі розташуйте таблицю, в якій пропишіть такі обов'язкові дані: номер по порядку, найменування товару, його артикул, одиниця виміру (штуки, упаковки і т.д.), ціна виробу. Якщо ви в прайс-лист включаєте продукти різних виробників, то додайте стовпець, в якому буде вказано виготовлювач.
3
При необхідності введіть в прайс додаткові колонки, наприклад, «примітка». У цій колонці можна буде давати необхідні пояснення за ціною або виробу. У самому низу таблиці вкажіть умови відвантаження, способи доставки, передбачені системи знижок або будь-які інші заключні положення.
4
При складанні прайс-лист а пам'ятаєте, що з 2005 року діє закон, який забороняє вказувати ціни в умовних одиницях. Тому вартість товарів і послуг неодмінно прописуйте в російських рублях.
5
Зробіть прайс фіксованої довжини і вкажіть наявність на складі кожної позиції. По-перше, для покупця деколи наявність продукції у продавця важливіше ціни. А по-друге, конкурентам буде складніше відстежити ваші товарні запаси.
Зверніть увагу
Постарайтеся зробити прайс зручним для клієнтів. Але не друкуйте зайвої інформації, яка може завдати той чи інший збиток фірмі.
Корисна порада
На прайс-листі повинна стояти дата його складання або ж число, з якого дані ціни вводяться в дію. Врахуйте, що прейскурант бажано мати не тільки в паперовому варіанті, а й в електронному вигляді.