Як зробити мозаїку самостійно.

За допомогою мозаїки можна прикрасити практично будь-який предмет або поверхню - від чашки до стіни. Причому зібрати малюнок необхідного розміру можна як з покупних наборів, так і з підручних матеріалів.
Інструкція
1
Купіть набір мозаїки в магазині художніх товарів. За формою і кольором деталей вона може бути складальної (з однаковими елементами) або штучної (всі деталі різні). Виберіть мозаїку «розсипом» чи вже нанесену на прозору плівку.
2
За очищеної і знежиреної поверхні розподіліть клеїть за допомогою зубчастого шпателя. У відповідності зі схемою по одній викладіть всі деталі, рухаючись від нижнього ряду до верхнього. Мозаїку на плівці відокремте від захисного і шару і прикладіть до поверхні цілком.
3
Домогтися такого ж декоративного ефекту можна і з меншими затратами, зібравши мозаїку з підручних матеріалів.
4
Намалюйте ескіз мозаїки, яку ви хочете викласти. Визначте форму і розмір деталей малюнка, а також колірну гамму.
5
Підберіть відповідні фрагменти для візерунка. Можна використовувати осколки старої керамічної плитки, обкатані морем камені, черепашки. Якщо у вас є непотрібні дерев'яні рейки, розпиляєте їх на однакові шматочки квадратної чи трикутної форми. Для викладання дрібних деталей підійдуть кавові зерна і горіхова шкаралупа. Також можна роздрібнити на осколки компакт-диски і використовувати як кольорову верхню сторону, так і дзеркальну нижню.
6
На столі викладіть з готових деталей весь візерунок. На поверхню, яку ви хочете прикрасити мозаїкою, нанесіть клей. Підберіть той склад, який підходить саме для ваших матеріалів - кераміки, дерева або пластмаси. Покривайте клеєм невелику ділянку поверхні, щоб він не встиг засохнути. Викладайте шматочки мозаїки по черзі, повторюючи малюнок, попередньо викладений на столі.
7
Слідкуйте за відстанню між деталями - воно має бути однаковим. Якщо клей потрапив на поверхню мозаїки, відразу ж зітріть його сухою ганчіркою.
8
Коли зібрана мозаїка висохне, заповніть проміжки між деталями. Використовуйте для цих цілей затірку для плитки - підберіть підходящу за кольором або контрастну. Наносите затірку вузьким шпателем або смужкою картону.