Як створити свій бренд.

Nissan Teana - автомобільний бренд для заможних людей. Apple - бренд для успішного бізнесмена. Пиво "Клинское" - бренд для невибагливої молоді. Всі ці несхожі речі об'єднує одне: вони відомі, одне їх назва викликає певні асоціації, наприклад, з групою людей, з іміджем, зі способом життя. Крім того, вони на слуху, і, роблячи вибір між пивом "Клинским" і маловідомим пивом тієї ж цінової категорії, покупець швидше за все віддасть перевагу перший варіант. Що потрібно для того, щоб і у вашого продукту був бренд?
Інструкція
1
Щоб створити бренд для свого продукту, потрібно знати, які ще подібні продукти є на ринку і який з них має найсильніший бренд. Він стане вашим конкурентом. Ваше завдання - позиціонувати свій продукт як такий же, але має якусь перевагу. Наприклад, ваш шампунь для жирного волосся не тільки добре промиває волосся, але і впливає на шкіру голови таким чином, щоб волосся довго не ставали жирними, тому що в зайвій жирності волосся "винна" саме шкіра голови.
2
Бренд завжди несе в собі певне позитивне для певного кола осіб послання. Для того, хто їздить на Nissan Teana, таким позитивним посланням може бути елегантність і солідність автомобіля в поєднанні з його надійністю. Для того, хто п'є "Клинское" - розкутість, веселощі, свобода від зобов'язань, можливість "піти у відрив".
3
Бренд складається з дрібниць. Кожна деталь може виявитися як ключовий, так і провальною. Можна звеличувати довговічність автомобіля - вельми важливе для нього якість, але мати низький рівень продажів, тому що людям, які готові купити саме цей автомобіль, важливіше його безпеку, стиль, можливість їзди на високій швидкості і т.д.
4
Почніть розкрутку бренду до виведення продукту на ринок, підігрійте інтерес споживача. Перш ніж піти в магазин і купити шампунь (скористаємося і далі прикладом з шампунем для жирного волосся), споживач повинен твердо знати про те, що, крім інших, є особливий шампунь, який добре впливає на жирну шкіру голови, що відрізняє його від всіх інших подібних шампунів.
5
Розкрутка не повинна бути агресивною. Споживачі втомилися від надмірно нав'язливого пропозиції товарів і послуг. Можна почати з промо-акцій (роздача маленьких тюбиків шампуню безкоштовно), тим більше, що вони досить позитивно сприймаються багатьма людьми, потім перейти до реклами в журналах для жінок, потім до телебачення.