Як відкрити готель. Як прибрати прищі на попі.

Послуги готелів сьогодні затребувані у всіх великих містах, але не всякий турист або компанія, яка відряджає «на чужину» свого співробітника, зможе оплачувати проживання в центральних міських готелях. Чотири- і п'ятизіркові «гіганти» готельного ринку при цьому без клієнта не залишаються, зберігаючи свій статус. Попит же на апартаменти економ-класу як і раніше високий. Скористатися цим і зайняти відносно вільну ще нішу можна, власноруч відкривши малий готель.
Вам знадобиться
  • 1. Будівля (або частина будівлі), перекладене в нежитловий фонд
  • 2. Проект планування готелю, затверджений і узгоджений
  • 3. Пакет дозвільної документації
  • 4. Договору на надання комунальних послуг
  • 5. Повний комплект готельного обладнання і предметів готельного ужитку
  • 6. Запас витратних матеріалів (мило, одноразові шампуні, гігієнічна папір і т.д.)
  • 7. Штат співробітників (мінімум десять чоловік)
  • 8. Партнерські відносини з підприємством громадського харчування та пральні, розташованими поблизу (або безпосередньо всередині готелю)
Інструкція
1
Спробуйте вибрати той шлях, по якому підете, вирішуючи основну проблему, що встає перед майбутнім господарем нового готелю: як отримати у власне розпорядження будівлю (або частина його). Можна «коробку» під готель вибудувати самостійно, але таке завдання не завжди буде виправдана з фінансової точки зору, та й місце вільне там, де хотілося б, знайти складно. А можна викупити площі в житловому фонді, щоб потім переобладнати і перевести їх в фонд нежитловий - останнє є обов'язковою умовою для узаконення готелю.
2
Приступайте, якщо приміщенням для своїх цілей ви так чи інакше «обзавелися», до тривалої процедури оформлення нового готелю і проходження численних формальностей. Якщо будівля до того служило іншим цілям, в обов'язковому порядку потрібно розробити і узгодити проект його перепланування в ряді інстанцій (після того, як ви перекладете його в нежитловий фонд, якщо це колишні квартири). Потім приступайте до цієї самої переплануванні, а завершивши роботу, збирайте дозволу ряду технічних інспекцій і укладайте договори з комунальними службами, чиїми послугами ви, природно, будете користуватися.
3
Починайте наступне довгий і вимагає великого до себе уваги річ - оформлення інтер'єру готелю, а також супутній йому вибір і закупівлю готельного обладнання. Чим потрібно керуватися, облаштовуючи міні-готель? Перш за все, тим, що виглядати номера навіть середнього рівня повинні бездоганно. Нехай елементи інтер'єру (меблі, сантехніка) і предмети побуту (білизна, посуд) будуть недорогими, але завжди ідеально чистими, новими на вигляд і функціонально повноцінними.
4
Закладіть, нарешті, останній монументальний камінь в справі організації готелю, яке ви затіяли, - налагодьте таку систему управління персоналом, яка буде з самого початку і надалі працювати злагоджено, не даючи збоїв. Це значить не просто укомплектувати штат співробітників. У вас повинен бути сформований кадровий резерв і налагоджено навчання. Крім керуючого, робота в готелі знаходиться для декількох адміністраторів, декількох покоївок і співробітника, котрий відає бронюванням. Варто також доручити професіоналу ведення бухгалтерського обліку.
Корисна порада
Поки ваша готель не отримала широку популярність, приплив клієнтів може забезпечити взаємовигідний договір з турфірмою, що розміщає групи турістов.Обязательное вимога до кваліфікації адміністратора готелю - знання іноземної (читай - англійської) мови, і якщо ви не будете мати в штаті людей, які володіють англійською, то зіткнетеся з ситуаціями, честі вашому закладу не роблять.