Як перевірити працездатність стартера.

Для комфортного та дистанційного запуску двигуна автомобіля застосовується стартер. Тому його працездатність повинна завжди знаходитися на оптимальному рівні. При найменшому зауваженні в роботі пристрою його слід перевірити. Кращий спосіб - на стенді.
Інструкція
1
Встановіть стартер на стенді. Проведіть перевірку його електричних і механічних характеристик. При цьому враховуйте, що приєднувальні дроти від джерела струму до амперметра і контактному болту тягового реле повинні бути перетином від 16 кв. мм. Стартер підключіть до повністю зарядженій АКБ. Температура при тестуванні повинна складати (25 ± 5) градусів. Щітки повинні бути добре прітерти до колектора.
2
Перевірте працездатність пристрою. Встановіть напруга джерела струму 12 В, в ланцюг між «+» АКБ і клемою "50" стартера поставте вимикач. Замикаючи його, виробляєте чотири включення стартера з різними умовами гальмування: 2-2,4; 5,5-6,6; 9-10,8 і 11,5-12,5 Нм. Тривалість кожного включення стартера не повинна перевищувати 5 секунд, проміжок між ними від 5 секунд. Якщо робота стартера супроводжується ненормальним шумом або не обертається зубчастий вінець, то його слід розібрати і перевірити деталі.
3
Випробуйте стартер в режимі повного гальмування. Для цього повністю зафіксуйте нерухомо зубчастий вінець стенду, включите стартер і заміряйте силу струму, гальмівний момент і напруга, які повинні бути значення не вище 500 А, не менше 14 Нм і не перевищувати 6,5 В. Тривалість процесу включення не повинна перевищувати 5 секунд . В тому випадку, коли гальмівний момент нижче необхідного показника, а сила струму вище, то причиною може бути замикання обмоток на «масу» або межвитковое замикання в обмотці якоря і статора. Якщо гальмівний момент і сила струму нижче стандартних величин, то це може бути викликано забрудненням та окисленням колектора, зниження пружності пружин щіток або сильний знос останніх, сильний знос щіток, зависання в щеткодержателях або ослаблення кріплення висновків обмотки статора, подгорание або окислення контактних болтів тягового реле стартера.
4
Перевірте тягового реле. Для цього встановіть між шестірнею і обмежувальним кільцем прокладку товщиною 12,8 мм. Підключіть реле. Сила споживаного струму однообмоточного реле складати повинна не більше 23 А. Перевірте напруга включення у двохобмотувальні реле. Воно повинно складати не більше 9 В. Якщо воно вище, значить несправне реле або привід.