Як зробити снігохід своїми руками. саморобний трактор снігохід з мотоцикла урал.

В північних регіонах Росії взимку єдиним засобом пересування є тільки снігохід. Але не всі можуть придбати фірмову модель, а окремим категоріям громадян необхідна нестандартна конструкція. І в тому, і в іншому випадку вихід - зробити снігохід своїми руками.
Вам знадобиться
  • - покупні агрегати і запчастини;
  • - зварювальне обладнання;
  • - трубогиб
Інструкція
1
Спочатку виконайте ескіз задуманої конструкції снігохода. При цьому передбачте дві складові частини апарату: ведену і провідну. Перша повинна складатися з полозів, рульової колонки і амортизаторів. Друга частина повинна містити силову установку, раму, привід і сидіння водія. Однак, при необхідності можете змінити конструкцію, більш пристосувавши її до виконання передбачуваних завдань.
2
Визначте частини і агрегати снігохода, які ви не зможете зробити самостійно. Придбайте їх і приблизно прикиньте розташування агрегатів на снігоході, розміри конструкції і її окремих частин. Підходячи до компонування професійно, виготовте плаз - макет снігохода в натуральну величину з фанери або щільного картону. Зробіть макети всіх покупних частин, макет рами і зберіть з цього плаз. Після визначте розміри і розташування деталей, які передбачається виготовити самостійно.
3
Самостійне виготовлення рами передбачає обов'язкову наявність трубогиба, зварювального обладнання та відповідних навичок. Якщо всього цього немає, замовте виготовлення рами в найближчій майстерні з попередньо намальованому кресленням. Робити раму самостійно почніть з вибору необхідних труб. Труби, зняті з мотоциклетних рам віддайте перевагу водопровідним. Спеціальні рамні труби, як правило, більш міцні.
4
Зігніть труби на трубогиб так, як це необхідно. Перед зварюванням зберіть раму, з'єднуючи деталі точкової зварюванням. Проведіть попередню підгонку елементів рами і кріпляться до неї деталей снігохода. Це дозволить уникнути помилок в конструюванні. Остаточну зварювання проводите єдиним швом, бажано без розривів та інших огріхів. Приварите кронштейни кріплення двигуна, полозів, колісного приводу, сидіння, рульової колонки та інших частин.
5
Полози виготовте у вигляді двох широких лиж. Зваріть рульову колонку і закріпіть на ній полози за допомогою скоб шарнірних з'єднань. Складніший варіант припускає використання амортизаторів в підвісці лиж. Якщо конструкція снігохода передбачає широко розставлені передні лижі, то в якості амортизаторів більш підходять важільні від мотоцикла «Урал». Безпосередньо на кермі закріпіть органи управління від будь-якої моделі мотоцикла.
6
На другій частині снігохода закріпіть двигун і коробку передач. Їх теж візьміть від будь-якого легкого мотоцикла. В якості заднього колеса (або коліс) застосуєте покришки низького тиску самостійного виготовлення. Їх можна зробити з підходящих ободів і пневматичних камер автомобільних шин. В накачаному стані вони будуть хорошими колесами низького тиску. Для руху по пухкому снігу обов'язкові снегозацепи, розташовані по всі кола колеса (коліс).
7
Якщо конструкція снігохода припускає наявність одного заднього колеса, задню підвіску виконайте з мотоциклетного зразком. Для цього додатково до рами зваріть задній маятник і прикріпіть його до рами через шарнір. Використовуючи мотоциклетні амортизатори, зробіть підвіску маятника. Продумайте і встановіть ланцюгової привід від двигуна до заднього колеса. Після підгонки приводу встановіть заднє колесо.
8
При бажанні встановити два задніх колеса, прикріпіть до задньої частини рами ведучий міст укороченого типу. Для цієї мети знайдіть задній міст від вантажного моторолера «Мураха» або самостійно укоротите міст від легкового автомобіля. При використанні м'яких коліс низького тиску необхідність в задній підвісці частково відпадає. Використання мотоциклетних амортизаторів технічно сильно ускладнює завдання. Застосування амортизаторів автомобільного типу не зробить підвіску м'якою, так як вони розраховані на набагато більшу вагу, ніж снігохід.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=L6be5GnkkMg
Чистий морозне повітря, адреналін від швидкої їзди, можливість досягти природи, первозданної і далекою від цивілізації - все це може дати вам снігохід . Якщо у вас немає можливості купити новий снігохід , спробуйте зібрати його самостійно.
Вам знадобиться
  • - різні деталі від автомобіля «Запорожець», «Жигулі», ГАЗ-66, моторолера «Мураха», мотоцикла «ІЖ»;
  • - інструменти: зварювальний апарат, дриль, шуруповерт і т.д .;
  • - вмілі руки.
Інструкція
1
З фанерних листів (12 мм) зберіть корпус снігохід а, каркас зробіть з алюмінієвих куточків 15х15х2,5 мм. Для більшої герметичності фанерні листи приєднуйте до каркаса через прогумовану тканину.
2
Зваріть раму трансмісії з різних сталевих труб, квадратів і куточків. Передній бампер зробіть з куточка, пізніше до нього буде кріпитися болтами моторний відсік. Між швелерної балкою і бампером вварено перехідник, зігнутий у вигляді швелера із сталевого листа. На балку помістіть чотири майданчики для двигуна. Приварите кронштейни для гальмівного циліндра і для керма (кермо і гальмівний циліндр можете взяти від автомобіля «Запорожець»).
3
Щоб розташувати на трансмісійної рамі пристрій для натягування вторинної ланцюга трансмісії, закріпіть спеціальний майданчик з двома отворами. У передній стінці кабіни зробіть отвір розміром 270х155 мм для того, щоб кронштейн для керма і частина диференціала опинилися в кабіні. Після повної установки закрийте цей отвір кришкою.
4
Двигун для снігохід а візьміть від вантажного мопеда «Муравей», бажано разом з рамою. Надіньте провідну зірочку (z = 14) на вихлопної вал двигуна, первинну ланцюг (крок 12,7 мм) простягніть від неї до відомою зірочці (від мотоцикла «Восход», z = 42) на проміжному редукторі.
5
Розташуйте там же дві провідних зірочки (z = 11) і з'єднайте їх вторинними ланцюгами (крок 15,875) з зірочками від мотоцикла «ІЖ» (z = 42).
6
Срежьте від старої балки "Жигулів" фланці і виготовте з них корпусу для підшипників. Від "Жигулів" також візьміть півосі з гальмівними барабанами і дисками коліс.
7
Доробіть диски, що складаються з гумових камер від тракторної візки або автомобіля ГАЗ-66, під пневматики. Виготовте передні підвіски з горизонтальних панчіх (панчохи виготовте самостійно з труби діаметром 50х3 мм) і зміцните їх підкосами.
8
Обладнайте снігохід гальмами від «Жигулів», педалями і рульовим механізмом від «Запорожця». Виготовте самостійно паливний бак з оцинкованого сталевого листа. Встановіть необхідне для саморобного снігохід а електрообладнання: фару, покажчики поворотів, стоп-сигнал і габаритні вогні.
Корисна порада
Якщо у вас немає всіх необхідних деталей для того, щоб зібрати снігохід, походіть по друзям і знайомим, цілком можливо, у них в гаражі завалявся непотрібний мотоцикл або запчастини від старого мопеда.