Як чистити креветки.

Страви з креветок завжди займають почесне місце на столі, адже вони уособлюють багатство оздоблення. Але перш ніж з цих чудових ракоподібних можна було б приготувати якусь страву, їх потрібно добре очистити від панцира і кінцівок.
Вам знадобиться
  • Креветки, ніж, вода, рушник, каструля.
Інструкція
1
Перед тим як приступити до очищення креветок, їх потрібно добре розморозити. Потім пальцями необхідно відтягнути голову і ніжки і зняти панцир. Очищається все це дуже легко. Хвости краще залишати, з ними креветки виглядають більш симпатично.
2
При оброблення кожну креветку потрібно покласти на спину і кінчиком ножа зробити надріз, але повністю розрізати її не потрібно.
3
Далі пальцем надріз розкрити і видалити зсередини коричневу нитку за допомогою ножа. Видаляється вона досить легко.
4
Після цього креветки потрібно промити холодною водою і просушити рушником. Тільки в цьому стані вони готові до використання.
5
Панцири креветок можна не викидати, а приготувати з них бульйон. Панцири укладаються в каструлю і заливаються водою. Потім їх потрібно довести до кипіння, зменшити і варити ще 30 хвилин. Після варіння потрібно залишити панцири до повного охолодження бульйону і потім добре процідити.
В сучасних магазинах часто зустрічаються як звичайні креветки , так і королівські. Представляється величезний вибір не тільки неочищених креветок, а й без голови або повністю без панцира. Причому очищені або очищені наполовину, коштують набагато дорожче. Тому можна заощадити і почистити креветки самостійно.
Інструкція
1
Щоб очистити королівські креветки , можна вдатися до порад професійних кухарів. Попередньо розморожені при кімнатній температурі креветки позбавите голів, а потім потягніть рукою за хвіст, намагаючись зняти весь панцир цілком. При цьому витягніть вену-стравохід, щоб позбавиться від продуктів їх життєдіяльності. Або можете почати чистку з відділення лапок, а потім приступите до голови і панциру.
2
Іноді на лапках залишається мішечок з ікрою, який можна акуратно зняти і застосувати в їжу, адже ікра креветки не тільки дуже хороша на смак, але і є дуже корисною. Королівські креветки відрізняються в основному більш великим розміром, і не особливо смаковими якостями. Великим плюсом цих ракоподібних є простота їх чистки, в порівнянні з маленькими побратимами.
3
Але справжні гурмани, воістину люблячі креветок, очищають їх не вручну, а використовуючи спеціальні кухонні інструменти. Спочатку малесенькими ножицями відріжте у них лапки, а потім маленьким ножичком проведіть уздовж зовнішнього вигину панцира, розкрийте його і витягніть вістрям внутрішню темну «вену». Після видалення акуратно вийміть креветочні м'ясо і обполосніть під струменем дуже холодної води. Але якщо дані маніпуляції здадуться дуже складними, то вену можна буде видалити потім, вже з очищеної креветки , вийнятої з панцира. Залишилося приготувати з них улюблене блюдо.
4
Для очищення варених морепродуктів, багато кухарі використовують прийом різкої зміни температури. Для цього гарячих зварених креветок необхідно відправити в холодну воду на кілька секунд і зняти лопнув панцир. Подайте креветки до столу на великому блюді із свіжими нарізаними овочами, зверху посипте дрібно нарубаної зеленню.
Корисна порада
Якщо вами було прийнято рішення подати гостям неочищені креветки, то на стіл поставте миску з водою, в яку заздалегідь додайте трохи лимонного соку. Він застосовується для того, щоб відбити рибний запах від рук.