Як підтягнути рульову рейку.

Автолюбителі часом можуть затурбуватися, якщо наїзд на саму невелику вибоїну в дорозі буде супроводжуватися стуком в рульовому механізмі. Для того щоб усунути цю неполадку, достатньо підтягнути рульову рейку .
Вам знадобиться
  • - ключ восьмигранник на 17;
  • - ключ-двенадцатигранник на 18;
  • - підйомник або гараж з оглядовою ямою.
Інструкція
1
Заженіть ваш автомобіль на підйомник або в гараж з оглядовою ямою. Це потрібно зробити для того, щоб підготувати авто до усунення люфтів, що мають місце в рульових рейках. Спустіться в оглядову яму, так як це найбільш зручне положення для виконання роботи. Якщо є захист картера, неодмінно зніміть її. Знайдіть гайку для регулювання - вона знаходиться безпосередньо на рульовій рейці, на рульовому валу. Спрямована вона в сторону кузова. Знайти регулювальну гайку напевно буде непросто, так як вона зазвичай покрита шаром бруду.
2
Прочистіть гайку сухою ганчіркою або скористайтеся спеціальним аерозольним засобом. Візьміть гайковий ключ-восьмигранник на 17 мм і починайте підтягувати рульову рейку з граничною акуратністю, за годинниковою стрілкою. Здійснюйте постійний контроль за процесом підтяжки, так як може статися, що гайка буде прокручуватися «вхолосту». Не робіть різких рухів при роботі, так як можете завдати шкоди роботі рульового колеса. Постарайтеся послабити рульову рейку рухом ключа, якщо ви затягнули гайку сильніше, ніж необхідно.
3
Залучіть на допомогу друга або сусіда по гаражу, якщо у вашому автомобілі є рульовий механізм з гідропідсилювачем. Встановіть колеса паралельно напрямку автомобіля (прямо), а потім не більше ніж на 30 ° від даного положення повертайте кермо. Приберіть пластиковий щиток і лівий наконечник на лівій арці, щоб була можливість отримати доступ до регулювального гвинта. Доручіть напарнику в цей час обертання регулювального гвинта. Він повинен це робити дванадцятигранному ключем на 18 мм, поки не перестане видаватися характерний стукіт, який виникає при обертанні рульового колеса.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6AaMfwTkPLs
Корисна порада
Ключ ви можете зробити самостійно, взявши від болта капелюшок і приєднавши її допомогою зварювання до бічної частини того ж болта.