Як зігнути смугу.

При оформленні квартири в ході ремонту часто доводиться монтувати різні за формою елементи з гіпсокартону. В таких випадках виникає необхідність у тому, щоб зігнути гіпсокартон. Існує кілька способів зігнути цей матеріал, вибір у кожному конкретному випадку визначається товщиною листа, складністю форми і наявністю під рукою підходящих інструментів.
Вам знадобиться
  • - смуга з гіпсокартону;
  • - гострий ніж;
  • - спеціальний валик (перфоратор);
  • - вода;
  • - чисті ганчірки.
Інструкція
1
Підготуйте смугу гіпсокартону, яку потрібно зігнути. Чим більшим буде радіус вигину, тим простіше буде гнути смугу . Широкі смуги згинати важче, ніж вузькі. Іноді краще розділити одну широку смугу на дві-три вузьких і монтувати їх потім окремо, прошпаклевать шви.
2
Найпростіше додати матеріалу необхідну форму, якщо мова йде про створення увігнутих поверхонь; опуклості доставляють більше клопоту. Притулите пластину з гіпсокартону до потрібного місця і повільно вдавите її в западину. При цьому помічник закріплює кінці смуги саморізами. Потім заготовка прикручується грунтовніше по всій своїй довжині.
3
При обробці гіпсокартоном опуклих форм зафіксуйте смугу тільки в одному місці, а потім крок за кроком, поетапно і поступово згинайте смугу , прикріплюючи її в міру зміни форми.
4
Складніше йде справа з вигинами малого радіусу. Без попередньої підготовки можна легко зламати смугу . Попередньо зробіть із зворотного боку аркуша невеликі прорізи на відстані близько 4-5 см один від одного. Прорізи не повинні бути занадто глибокими, щоб гіпсокартон не зламався, а частини матеріалу повинні бути надійно з'єднані між собою.
5
При вигинанні значних за площею смуг гіпсокартону знадобиться спеціальний валик з шипами (перфоратор). Поверхня матеріалу в місці передбачуваного вигину злегка зволожите, обклавши мокрими ганчірками. Тепер пройдіть за місцем згину валиком, щоб на цьому місці з'явилися невеликі отвори. Потім поступово згинайте лист, намагаючись надати йому необхідну кривизну. Вигнуту смугу змонтуйте в потрібному місці, надійно прикріпивши до основи.
6
Вмонтовуючи вигнутий лист, виконуйте певну послідовність дій. Не слід чекати, поки вигнута одним з описаних способів смуга «застигне», прийнявши потрібну форму. Прикріплюйте гіпсокартон до основи відразу, поки місце вигину ще вологе і податливе. Якщо не дотриматися це умова, то можливі злами матеріалу. Дійте поступово, намагаючись уникати різких змін в структурі матеріалу.