Як полагодити роз'єм для навушників. Як поміняти роз'єм навушника.

Навушники найрізноманітніших розмірів і типів використовуються в багатьох електронних пристроях, наприклад, в плеєрах або гарнітурах мобільних телефонів. Іноді при необережному поводженні виходить з ладу роз'єм, за допомогою якого навушники під'єднуються до пристрою. Починка роз'єму зазвичай не займає багато часу і не вимагає професійного обладнання.
Вам знадобиться
  • - паяльник;
  • - флюс;
  • - припой;
  • - нитки.
Інструкція
1
Огляньте електронний пристрій, до якого приєднуються навушники. Можливою причиною відсутності звуку може стати забруднення роз'єму. В цьому випадку прочистите гніздо для штекера заточеною сірником або зубочисткою. При необхідності очистіть від забруднень мініатюрний штекер (його ще іноді називають «джек»).
2
Якщо описані заходи не привели до результату, перевірте, чи працює пристрій з іншими (справними) навушниками того ж типу. За відсутності звуку і в цьому випадку причину слід шукати в тій частині роз'єму, яка розташована на електронному пристрої.
3
Розберіть пристрій, відкрутивши кріпильні елементи. Проведіть по стику, що з'єднує деталі корпуса, нігтем або шпильку (бажано не металевим). Після розбирання огляньте гніздо, в яке вставляється штекер. Перевірте, наскільки надійні електричні контакти. При необхідності відновите з'єднання, прогрів їх паяльником.
4
Якщо гніздо роз'єму справно, приступайте до ремонту штекера («джека»). Він може бути в різному виконанні, але завжди складається з кільця, гільзи і наконечника. Розберіть роз'єм і огляньте майданчик, яка призначена для пайки. Якщо вона має нікелеве покриття, зчистіть його і залудити паяльником.
5
Зачистіть дроти, що ведуть від штекера до навушників. Той провід, який утворений скрученими жилами екрану, попередньо укоротите. В іншому випадку можливе його замикання.
6
Одягніть на проводки захисні трубки, а потім припаяйте дроти до контактів «джека». Тепер трубки можна зрушити на контакти.
7
Припаяйте до гнізда загальний провід. При цьому небажано використовувати легкоплавкий припой. Якщо жало паяльника занадто широке, бажано заузить його напильником.
8
Вставте кабель в кріплення. Для надійності намотайте на провід кілька витків суворою нитки. Закріпіть нитку, капнув на її витки розігрітій каніфоллю (звичайний вузол послабить кріплення).
9
Прикрутите до гнізда захисний ковпачок. Вставте штекер в роз'єм і перевірте його справність, підключивши до плеєра. Якщо все зроблено акуратно і правильно, ви почуєте з навушників довгоочікуваний звук.