Як розстебнути блискавку.

Застібка типу «блискавка» дуже зручна у використанні, практична і функціональна. Але час від часу блискавка може відмовляти, «барахлити», а то й зовсім зламатися. Найгірше, якщо ця неприємність застала вас за межами будинку і далеко від ремонтної майстерні. Як розстебнути застряглу або зламану застібку?
Інструкція
1
Якщо застібка справна, але в неї відламався «язичок», за який ми зазвичай тягнемо блискавку , справа може справити звичайна канцелярська скріпка. Злегка розігніть дротик, вставте її замість відламаною деталі і обережно розстібніть блискавку . Замість скріпки цілком можна використовувати будь-яку досить жорстку дріт або шпильку.
2
Як бути, коли під рукою залозок і скріпок ні? Обережно підчепити «собачку» кінчиками великого і вказівного пальців (спереду і ззаду, якщо дивитися по ходу руху) і короткими ривками рухайте її в потрібному напрямку. Для зручності бажано злегка притискати «собачку» пальцями з внутрішньої сторони застібки (якщо, звичайно, є можливість дістатися до цієї самої внутрішньої сторони).
3
При наявності доступу до інструментів замість пальців використовуйте губки плоскогубців. Прихопіть «собачку» з боків і повільно рухайте її. Намагайтеся не докладати надмірних зусиль, щоб не пошкодити «собачку». Якщо застібка в цілому справна, то розстебнути її подібним чином звичайно не складає труднощів.
4
Іноді буває, що застібаючи блискавку на взутті або одязі, ми діємо з зайвою поспішністю. При цьому в з'єднуються частини застібки може потрапити підкладка одягу або декоративна шкіряна смужка взуття. Замок при цьому заклинюється, і зрушити застібку звичайним способом стає непросто. У цьому випадку постарайтеся акуратно, щоб не пошкодити «язичок», розгойдувати «собачку» вліво і вправо, одночасно рухаючи її в сторону затиснутою частини.
5
У деяких випадках для полегшення розкриття блискавки допомагає мило або звичайна свічка. Протріть свічкою зубці «блискавки» в напрямку руху «собачки». За обробленої таким чином поверхні замок рухається значно легше.