Як оформити арочний проріз. Як оформити нерівну арку в квартирі.

Оформити арочний отвір, спочатку спорудивши конструкцію з листів гіпсокартону, а потім декорувавши її, можна своїми руками. Арка може бути чудовим варіантом як при розробці дизайну нестандартних по ширині проходів, так і замінити собою обридлу або незручну двері. Її зовнішня обробка повинна гармонійно вписуватися в навколишній інтер'єр.
Вам знадобиться
 • - гіпсокартон товщ. 12,5 мм;
 • - реставраційний гіпсокартон товщ. 6,5 мм;
 • - направляючий профіль;
 • - стієчний профіль;
 • - саморізи та дюбелі;
 • - гострий ніж або ножівка з дрібними зубами;
 • - електролобзик;
 • - дриль;
 • - шпаклівка на латексній основі;
 • - кахельна плитка;
 • - клей для плитки або клей «Рідкі цвяхи»;
 • - затирка;
 • - рулетка.
Інструкція
1
Заміряйте рулеткою ширину і висоту отвору, де буде розташовано арочне округлення. Відкладіть необхідний розмір на товстому листі гіпсокартону. Відріжте необхідний шматок гострим ножем. Для цього достатньо зробити неглибокий надріз на верхньому шарі картону і зламати лист. Вам знадобиться дві таких заготовки.
2
Накресліть олівцем на підготовленої заготівлі осьову лінію. Угвинтите шуруп в нижній частині осьової. Візьміть мотузку, прив'яжіть її одним кінцем до олівця, а інший - закріпіть на вкручені самонарізі. Вичертите форму арки. Щоб радіус вийшов рівним, мотузка повинна бути весь час туго натягнута. Випиляєте деталь по олівцевої лінії електролобзиком. Зробіть другу таку ж деталь.
3
Прикріпіть направляючий профіль в дверному отворі на відстані не менше 12 мм від краю стіни. Тоді прикріплені гіпсокартонні деталі зіллються зі стіною.
4
Прикріпіть випиляну арку до конструкції з профілю на саморізи. Капелюшки саморізів повинні бути трохи втоплені в гіпсокартону, щоб їх можна було зашпаклювати.
5
Заміряйте довжину окружності вашої арки. Відкладіть цей розмір на направляющем профілі. Щоб зігнути профіль по дузі, зробіть на ньому насічки ножицями по металу через кожні 5 - 7 см. Пригвинтите підготовлений профіль до каркасу арки зсередини.
6
Заміряйте відстань між направляючими всередині арки. Виріжте ножицями по металу перемички з стійкового профілю. Закріпіть їх усередині арки через кожні 10 - 14 см.
7
Заміряйте довжину окружності і ширину арки. Випиляєте по цих розмірах заготовку з реставраційного гіпсокартону.
8
Проведіть по тильній стороні реставраційного гіпсокартону валиком з голками. Змочіть губкою перфоровану поверхню і прикрийте плівкою. Залиште на пару годин. Вологий гіпсокартон добре гнеться. Прикріпіть підготовлену смужку всередині арки.
9
Зашпаклюйте капелюшки саморізів латексної шпаклівкою. Стики гіпсокартону прокладете серпянкой і заштукатурьте. Після повного висихання конструкції відшліфуйте всі нерівності дрібнозернистої наждачкою. Тепер вашу арку можна пофарбувати або поклеїти шпалерами, як вам більше подобається.
10
Декоруйте краю арки мозаїкою. Ви можете придбати готову мозаїку, а можете зробити її самі із залишків кахельної плитки. Просто розбийте її молотком на маленькі шматочки. Мозаїку прикрепляйте на стіну або на плитковий клей, або клеєм «Рідкі цвяхи». Відстань між плитками заповніть кольорового або білого затіркою.
Корисна порада
Арку можна обробити справжнім або штучним каменем, шпоном, МДФ.
Незважаючи на те, що дверні прорізи досить непомітна деталь інтер'єру, важливість її велика. Проріз мало просто встановити, його треба ще оформити так, щоб він вписувався в загальний дизайн кімнати або навіть всієї квартири або будинку. Звичайно, безпрограшним варіантом є наличники. Однак, навіть в разі установки наличників, необхідно враховувати недоліки конструкції.
Інструкція
1
На жаль, стіни в наших будинках побудовані так, що рідко вдається все дверні прорізи оформити лиштвами однієї ширини. Звичайно, всі внутрішні прорізи одного приміщення все-таки намагаються обшити лиштвами однієї ширини. Однак у цьому випадку важливо не забувати, що проріз, оформлений лиштвами різної ширини, виглядає не красиво і не естетично. З іншого боку, це буде виглядати краще, ніж повна відсутність лиштви з однією з сторін.
2
Важливо не просто вибрати однакові лиштви, а й правильно їх встановити. Приміром, якщо стіни не можливо вирівняти в одну площину з прорізом, необхідно вибрати рівні лиштви з вибіркою навиворіт і ставити їх під кутом, щоб приховати різницю в площинах. Встановлюють наличники після завершення ремонту, оздоблення стін вже повинна бути завершена. Кріплять лиштви звичайно на відстані 5 мм від дверної коробки під 45-градусним кутом по відношенню один до одного.
3
Способи установки так само бувають різні. Деякі вважають за краще з приклеювати, проте в цьому випадку в подальшому зняти їх не вдасться. Тим, кому важливо мати знімні лиштви, краще кріпити наличники або цвяхами, або вставляти їх в заздалегідь підготовлені пази. Однак прибивати звичайними цвяхами лиштви не варто, так як це може зіпсувати зовнішній вигляд не тільки лиштви, а й усього прорізу в цілому. Професіонали роблять це спеціальними паркетними цвяхами з маленьким капелюшком, якщо ж таких не знайшлося, від звичайних тоненьких цвяхів відкушують капелюшки. А для того, щоб цвяшків не було помітно, лиштви можна зашкуріть і покрити шпаклівкою і лаком.Еслі наличники доведеться розпилювати, важливо не зіпсувати їх малюнок, тобто не можна розпилювати лиштва більш ніж на три чверті його ширини.
4
Ще одним варіантом оформлення дверного отвору є установка арки. Вони можуть бути стрілчастими або круглими. При цьому арки з круглим обрисом діляться на кілька типів: класичний (з правильним радіусом дуги), модерн (дуга з підйомом), романтичний (дуга має пряму частину в центрі із закругленими кутами) і еліпсоїдний (дуга у вигляді правильного або неправильного еліпса). Арки можуть бути монолітними бетонними, цегляними, гіпсовими, пластиковими та дерев'яними (дубовими, буковими, сосновими). При цьому бетонні, цегляні та дерев'яні арки є «універсальними», тобто можуть бути встановлені як зовні, так і всередині приміщень. Гіпсові, пластикові і арки з ДСП або ДВП можуть бути встановлені лише всередині помещенія.Устанавліваться арки можуть у вигляді «фрамуги» над прямокутним дверним отвором. Найзручніший спосіб - використання готових аркових прорізів, комплект складається з двох дуг, чотирьох стійок, панелей для дуг і стійок, і декоративних замків. Крім того, арка може бути капітальної цегляної. Однак таку арку краще споруджувати, якщо ширина отвору перевищує 2 метри. При оформленні цегляної арки використовують лекальний цегла, у якого один торець вже іншого, а сама кладка виконується по опалубці.
Зверніть увагу
Арочний отвір неможливо зробити в несучій стіні.