Як рахувати десяткові логарифми.

десятковий логарифм називають функцію для обчислення невідомого показника ступеня, в який зводиться число десять. Найчастіше ми маємо справу з цією функцією, як з складовою частиною фізичних чи математичних формул, але іноді доводиться виробляти і практичні обчислення. Якщо у вас є можливість користуватися комп'ютером, то, зрозуміло, ніяких труднощів із знаходженням значення десяткового логарифма виникнути не повинно.
Інструкція
1
Скористайтеся, наприклад, обчислювальними можливостями пошукової системи Google - за наявності доступу в інтернет це, мабуть, найшвидший з можливих способів обчислення десяткових логарифмів. Процедура використання пошукача максимально проста - перейдіть на його головну сторінку, наберіть lg і через пропуск введіть число, десятковий логарифм якого вас цікавить. Google зробить розрахунок і відобразить на сторінці результат. Якщо замість позначення lg ви наберете «десятковий логарифм», то і така вказівка математичного дії буде правильно зрозуміло пошуковою системою.
2
Використовуйте встановлюване разом з операційною системою додаток, що імітує калькулятор, якщо доступу в інтернет немає. В ОС Windows її можна викликати за допомогою діалогу запуску програм - натисніть клавіші win + r, наберіть calc (ім'я файлу цієї програми без розширення) і клацніть по кнопці OK. У головному меню ОС теж є посилання на запуск цього додатка - шукайте її в секції «Стандартні» підрозділу «Службові» з розділу «Усі програми». Посилання ця так і названа - «Калькулятор».
3
Натисніть клавіші alt + 2, щоб переключити додаток в «інженерний» режим. У більш ранніх версіях Windows він названий «науковим» - такий рядок можна знайти в розділі «Вид» меню цієї програми.
4
Введіть число, десятковий логарифм якого вас цікавить. Робити це можна як з клавіатури, так і клацаючи мишкою по відповідним кнопкам в інтерфейсі калькулятора на екрані монітора. Зверніть увагу, що тут для позначення функції обчислення десяткового логарифма використана напис log, а не звичне нам lg. Клацніть по кнопці з символами log - калькулятор розрахує і відобразить результат.